Hlavní navigace

Jak pracovat s Twitterem?

Jan Handl 14. 2. 2009

Radí jeden z nejpovolanějších, Kevin Rose. Deset doporučení, které mají vést ke zvýšení počtu „followerů“. Úspěchy je možné slavit i jinak, než díky nafocení havarovaného dopravního letadla na Hudsonu...

Jan Handl

Ilustrace: Nenad Vitas

KEVIN ROSE, zakladatel a architekt populární služby Digg a kromě jiného i investor mikroblogovacího systému Twitter, dal příznivcům Twitteru deset doporučení, jak z mikroblogování vytěžit maximum. Tedy přesněji řečeno jde o rady, jak získat co nejvíc těch, kteří se stanou vašimi „followery“ (to znamená budou odebírat vaše záznamy). O Twitteru se můžete dočíst ve článku Twitter: v jednoduchosti je síla. Návod, jak být v mikroblogování úspěšný, má pomoci zkušenějším uživatelům k lepšímu využívání mikroblogu třeba i ke komerčním účelům.

Kevina Rose sleduje na Twitteru víc než 100 000 lidí, úspěšnější je podle statistik jenom několik lidí či médií, třeba BARACK OBAMA nebo zpravodajský kanál CNN. Kevin Rose tedy může s klidem radit, sám je skvělým příkladem toho, že jeho strategie je úspěšná.

Podle Rose je například důležité vyplnit v účtu na Twitteru stručný životopis („bio“ – jak jinak než na pouhých 160 znaků), uživatelé Twitteru chtějí totiž vědět, s kým mají tu čest. Dále je důležité link na vlastní Twitter uvádět ve všech možných profilech na sociálních sítích, v e-mailových podpisech, na blogu a osobní stránce. Není dobré zapomínat na tagování, posílání fotek a sledování těch úplně nejúspěšnějších (ano, pochopili jste dobře, sledujte Obamu, CNN a třeba i Kevina Rose). Vyplatí se diskutovat na aktuální témata, uživatelé hodně hledají podle klíčových slov. Zajímavým nápadem je uspořádání soutěže na Twitteru.

Pokud bychom to měli zjednodušeně shrnout, tak Kevin Rose radí cpát Twitter účet do internetových uživatelů horem dolem. Twitter by se měl stát součástí osobnosti, jakousi elektronickou vizitkou a pojítkem všech možných online i offline aktivit uživatele.

CIF16

Někdy se ale zadaří díky náhodě. Husarský kousek předvedl JANIS KRUMS, tedy pán, který se proslavil nejen na Twitteru fotkou letadla na hladině Hudsonu. Tenhle obrázek zaznamenal více než 400 000 zobrazení a z Krumse se stal ukázkový příklad osoby ve správné chvíli na správném místě. Pokud se ve světě něco přihodí, najde se dost lidí, kteří nehledají zprávy ve vyhledávačích a na stránkách prestižních médií, ale na Twitteru. Příznivci Twitteru jsou si totiž vědomi toho, že tenhle informační kanál je rychlejší než kdejaká agentura. Pokud někde vybuchne bomba nebo spadne letadlo, je šance, že informace od přímých účastníků budou z těch nejaktuálnějších. Platí, že občanská žurnalistika a Twitter jdou skvěle dohromady, o tom si můžete přečíst třeba ve článku Bude Twitter newsroomem budoucnosti?.

Twitter je fajn aplikace a i v našich podmínkách je využívána k nejrůznějším účelům, při kterých je důležitý počet „followerů“. A nemusí jít jenom o účely komerční, ale třeba o šanci dohodnout si oběd. Kdo dřív reaguje, ten posedí s nějakou zajímavou osobností u svíčkové. Prostě existuje dost důvodů, proč si s Twitterem pohrát a proč ho brát alespoň malinko vážně. Mimochodem, o tom, co radí Kevin Rose, jsem se dozvěděl díky jednomu z „followerů“ mého účtu na Twitteru…

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Udělali jsme velkou chybu, napsal Čupr

Udělali jsme velkou chybu, napsal Čupr

DigiZone.cz: Banaxi: videa kdekoli na světě

Banaxi: videa kdekoli na světě

Vitalia.cz: Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

Lupa.cz: Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Lupa.cz: Adblock Plus začal prodávat reklamy

Adblock Plus začal prodávat reklamy

Podnikatel.cz: Takhle se prodávají mražené potraviny

Takhle se prodávají mražené potraviny

Podnikatel.cz: ČSSZ posílá přehled o důchodovém kontě

ČSSZ posílá přehled o důchodovém kontě

Podnikatel.cz: Nemá dluhy? Zjistíte to na poště

Nemá dluhy? Zjistíte to na poště

120na80.cz: Na různou rýmu různá homeopatie

Na různou rýmu různá homeopatie

Lupa.cz: Proč jsou firemní počítače pomalé?

Proč jsou firemní počítače pomalé?

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

DigiZone.cz: Parlamentní listy: kde končí PR...

Parlamentní listy: kde končí PR...

DigiZone.cz: Nova opět stahuje „milionáře“

Nova opět stahuje „milionáře“

Měšec.cz: TEST: Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře

TEST: Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře

Vitalia.cz: Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Test dětských svačinek: Tyhle ne!

DigiZone.cz: Nejnovější špičkové TV ve videu

Nejnovější špičkové TV ve videu

Lupa.cz: Další Češi si nechali vložit do těla čip

Další Češi si nechali vložit do těla čip

DigiZone.cz: Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

Lupa.cz: Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?