Hlavní navigace

Jan Jírovec skončil v Allegru, nově řídí Havrlantovu skupinu Rockaway

 Autor: Allegro Group CZ
David Slížek 10. 4. 2014

Česká větev Allegro Group je po organizačních změnách v rámci skupiny Naspers bez tuzemského country managera a tuto pozici už ani nebude obnovovat.

Začátek dubna přinesl organizační a personální změny v rámci české Allegro Group, která provozuje aukční server Aukro.cz nebo srovnávač cen Heureka.cz. Firma převedla svá aktiva a pasiva související s Heurekou na novou společnost a ze zrušené pozice country managera pro Českou republiku odešel Jan Jírovec, který loni v květnu v čele holdingu nahradil Jakuba Havrlanta

Oba se po roce sešli znovu ve stejné firmě: novým Jírovcovým působištěm je totiž Havrlantova skupina Rockaway, kde nastoupil do role výkonného ředitele (COO). 

„Nástup do Allegra před třemi lety pro mě byla zásadní změna, kdy jsem se z bankovního světa přesunul do velmi svižného prostředí internetu. Dnes je Allegro velkým hráčem, jedním z největších subjektů e-commerce na trhu. Řekl jsem si, že je čas podívat se po nějaké jiné příležitosti, kde uplatnit svoje schopnosti. Rozhlížel jsem se po trhu a po několika měsících jsem se dostal zpět k Jakubovi Havrlantovi, který mě oslovil s nabídkou a s tím, že když nám to fungovalo v Allegru, mohlo by nám to fungovat i v rámci Rockaway,“ komentuje přestup Jírovec. 

Převod Heureky

Allegro na jeho post nehledá žádného nástupce – v rámci reorganizace české části holdingu, jehož majitelem je jihoafrický konglomerát Naspers, totiž firma přešla na jiný způsob řízení. „Společnost je teď řízena segmentově. Hlavními segmenty v Česku jsou Marketplace (Aukro), Price Comparsion (Heureka), Finance (PayU), Retail (Mall a FashionDays) a portfoliové projekty (NetDirect). Tyto segmenty jsou globální, takže každý z nich má v rámci Naspers globální řízení, globální strategii a globální cíle, kterých se bude držet. Všechny další entity jako je Hotel.cz, Previo, Bezrealitky se prodaly a už nejsou součástí Allegro Group,“ vysvětluje Jírovec změnu, kterou v posledních měsících sám připravoval. 

Koncoví zákazníci by podle něj organizační změny neměli nijak negativně pocítit: „Všechny konkrétní služby jsou řízené lidmi, kteří je vedou řadu let a jsou velmi silní v tom, co dělají. Ostatně všechny projekty byly i v rámci Allegra na sobě nezávislé. Díky globálnímu řízení se naopak zákazníci mohou dostat k novým službám, které se vyvíjejí v rámci celé skupiny a mohou být uvolněny i pro český trh,“ říká.

Značka Allegro Group CZ v rámci organizačních změn v podstatě přestává existovat. Webové stránky allegrogroup.cz už jsou přesměrovány na globální web allegrougroup.com. A podle smluv zveřejněných v obchodním rejstříku firma od dubna převedla aktivity týkající se srovnávače Heureka.cz na společnost Naspers OCS Czech Republic s.r.o., která vznikla přejmenováním firmy PriceCheck Czech Republic s.r.o. (předtím BLANEEL s.r.o.). Jejími jednateli jsou šéf Heureky Tomáš Braverman, finanční ředitel Allegra Jan Mikulka a šéf segmentu srovnávačů pro střední a východní Evropu Václav Liška. Jde ale v podstatě o formální změnu: stoprocentním vlastníkem obou společností je totiž nizozemská MIH Allegro BV, kterou ovládá skupina Naspers. 

300 milionů investic

Jírovec podle svých slov dostal od Naspers nabídku pokračovat ve firmě na jiné úrovni řízení, nakonec se ale rozhodl odejít. V rámci skupiny Rockaway bude mít na starosti řízení projektů: „Moje role je být vedle Jakuba Havrlanta člověkem, který má přehled o všech investicích s tím, že bych se měl více věnovat některým strategickým projektům jako je ChytrýHonza.cz nebo nedávno spuštěné Bileto.cz. Zatím je ale na definování konkrétních cílů brzo, jsem v Rockaway teprve krátkou dobu,“ říká. 

MIF16

Chce se podílet také na hledání nových investic, na které má fond vyčleněno celkem 300 milionů Kč: „Asi třetina by měla jít do střední Evropy a 30 procent jsou globální projekty. Zbytek je Brazílie, kde dnes už působíme a máme tam zázemí, není to pro nás vstup na nový trh, nechceme tam vkročit, ale spíš rozkročit a možná rozeběhnout,“ dodává Jírovec. 

Jediným dalším zaměstnancem Allegra, který zároveň s ním do Rockaway přešel, je tisková mluvčí Michaela Papežová, která má komunikaci na starosti i ve svém novém působišti.

Našli jste v článku chybu?
DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy