Hlavní navigace

Jan Řežáb: Na Engage v Praze máme prodánu polovinu vstupenek

David Slížek 2. 4. 2015

Květnová konference Socialbakers má do Prahy na tři dny přivézt známá jména sociálního byznysu. Kromě přednášek nabídne také praktické workshopy.

Cíle jsou ambiciózní – do Prahy se má sjet na tisíc účastníků a desítky přednášejících z celého světa. Agentura Socialbakers sem po Londýnu a New Yorku přesouvá svou konferenci Engage.

„První důvod je, že chceme lidem ukázat Prahu. Je to nádherné velkoměsto a dominanta, která je v rámci Evropy nedoceněná. Zárověň je to pro nás pořád domov, máme tady sídlo firmy, tak se chceme ukázat. A Praha je také byznysově i turisticky atraktivní. Přitom tady nikdy nebyla velká mezinárodní konference v našem oboru. A tohle bude opravdu mezinárodní akce – jediným českým přednášejícím jsem já. Čekáme asi 25 % českých účastníků,“ říká šéf firmy Jan Řežáb.

Mezi potvrzenými hosty je například investor John Sculley, který se proslavil hlavně svou rolí ve firmě Apple – včetně sporů, které vedly k odchodu Steva Jobse. „Nás neláka jen jeho historie s Applem, ale hlavně jeho aktuální investice, o kterých ještě globálně téměř nemluvil. Přemluvili jsme ho, aby právě o nich něco prozradil. Myslím, že to bude zajímavá přednáška,“ říká Řežáb.

„Mě osobně ale hodně zajímá i Beau Avril z Googlu, který má na starosti věci kolem YouTube, nebo Lars Silberbauer Andersen z Lega a mnozí další přednášející. Připravujeme ještě několik překvapení, která zveřejníme postupně, včetně formátů, které jsme zatím ještě nikdy nikde neviděli,“ dodává.

Engage proběhne ve třech dnech 20. – 22. května. Čtvrtek bude věnován přednáškám, ale ve středu a pátek tvoří program akce delší praktické worshopy. Netradiční uspořádání organizátoři podle Řežába zvolili kvůli logistice a časovým možnostem přednášejících a také proto, aby účastníci mohli stíhat jak přednášky, tak praktickou část. „Na řadě konferencí typu Web Summit nebo LeWeb probíhají workshopy paralelně s konferencí. Vždycky mám problém s tím, že chci jít jak na workshop, tak na keynote. A my nechtěli, aby se lidé museli rozhodovat a dělat zbytečné kompromisy,“ vysvětluje Řežáb.

Seminářů bude celkem 24 (každý účastník si bude moci vybrat celkem čtyři) a mezi ohlášenými lektory jsou například zástupci Renaultu, Lamborgini, Desigualu, OMD, Lenova, Nestlé nebo Business Insideru či Mashable. „Máme workshopy i od Facebooku nebo od Googlu. O otevření seminářů debatujeme i s dalšími sociálními sítěmi. Máme i agenturní workshopy, kde budou velcí odborníci s lidmi probírat, jak to dělat. Edukační část je pro mě stejně hodnotná, ne-li hodnotnější, než samotný konferenční den,“ láká Řežáb.

WT100

A jak dodává, právě ze zájmu o semináře je zatím zklamaný, a to hlavně ze strany českých účastníků. „Čekal bych, že agentury budou své lidi více přihlašovat ne na tu konferenční, ale na tu edukační část, kam zatím neposlaly skoro nikoho. Jsem překvapený, že do workshopů nechtějí investovat. Nevím, jestli je to českou historií, že do edukace není třeba tolik investovat, nebo něčím jiným.“

Důvodem ale spíš mohou být poměrně vysoké ceny. Základní vstupné na konferenční den startuje na 599 dolarech, a pokud chcete na workshopy, ještě si připlatíte – základ bez ubytování přijde na 1199 dolarů. Podle Řežába jdou i tak prodeje vstupenek dobře. „Jsme v půlce prodávání a máme půlku prodanou,“ říká.

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Lupa.cz: Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

DigiZone.cz: Digi2GO u Alza.cz a s balíčkem Sport zdarma

Digi2GO u Alza.cz a s balíčkem Sport zdarma

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

Podnikatel.cz: Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

DigiZone.cz: Rapl: seriál, který vás smíří s ČT

Rapl: seriál, který vás smíří s ČT

Vitalia.cz: Jaký je rozdíl mezi brambůrky a chipsy?

Jaký je rozdíl mezi brambůrky a chipsy?

Vitalia.cz: Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

120na80.cz: Na různou rýmu různá homeopatie

Na různou rýmu různá homeopatie

120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

DigiZone.cz: Pure má tři nové přijímače DAB

Pure má tři nové přijímače DAB

DigiZone.cz: UPC má v nabídce Discovery v HD

UPC má v nabídce Discovery v HD

Podnikatel.cz: Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

DigiZone.cz: Digi2GO: výborný základ, ale...

Digi2GO: výborný základ, ale...

Lupa.cz: Jak levné procesory změnily svět?

Jak levné procesory změnily svět?

Lupa.cz: Další Češi si nechali vložit do těla čip

Další Češi si nechali vložit do těla čip

Vitalia.cz: Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Podnikatel.cz: EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

Vitalia.cz: Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst