Hlavní navigace

Jan Řežáb: Na Engage v Praze máme prodánu polovinu vstupenek

David Slížek 2. 4. 2015

Květnová konference Socialbakers má do Prahy na tři dny přivézt známá jména sociálního byznysu. Kromě přednášek nabídne také praktické workshopy.

Cíle jsou ambiciózní – do Prahy se má sjet na tisíc účastníků a desítky přednášejících z celého světa. Agentura Socialbakers sem po Londýnu a New Yorku přesouvá svou konferenci Engage.

„První důvod je, že chceme lidem ukázat Prahu. Je to nádherné velkoměsto a dominanta, která je v rámci Evropy nedoceněná. Zárověň je to pro nás pořád domov, máme tady sídlo firmy, tak se chceme ukázat. A Praha je také byznysově i turisticky atraktivní. Přitom tady nikdy nebyla velká mezinárodní konference v našem oboru. A tohle bude opravdu mezinárodní akce – jediným českým přednášejícím jsem já. Čekáme asi 25 % českých účastníků,“ říká šéf firmy Jan Řežáb.

Mezi potvrzenými hosty je například investor John Sculley, který se proslavil hlavně svou rolí ve firmě Apple – včetně sporů, které vedly k odchodu Steva Jobse. „Nás neláka jen jeho historie s Applem, ale hlavně jeho aktuální investice, o kterých ještě globálně téměř nemluvil. Přemluvili jsme ho, aby právě o nich něco prozradil. Myslím, že to bude zajímavá přednáška,“ říká Řežáb.

„Mě osobně ale hodně zajímá i Beau Avril z Googlu, který má na starosti věci kolem YouTube, nebo Lars Silberbauer Andersen z Lega a mnozí další přednášející. Připravujeme ještě několik překvapení, která zveřejníme postupně, včetně formátů, které jsme zatím ještě nikdy nikde neviděli,“ dodává.

Engage proběhne ve třech dnech 20. – 22. května. Čtvrtek bude věnován přednáškám, ale ve středu a pátek tvoří program akce delší praktické worshopy. Netradiční uspořádání organizátoři podle Řežába zvolili kvůli logistice a časovým možnostem přednášejících a také proto, aby účastníci mohli stíhat jak přednášky, tak praktickou část. „Na řadě konferencí typu Web Summit nebo LeWeb probíhají workshopy paralelně s konferencí. Vždycky mám problém s tím, že chci jít jak na workshop, tak na keynote. A my nechtěli, aby se lidé museli rozhodovat a dělat zbytečné kompromisy,“ vysvětluje Řežáb.

Seminářů bude celkem 24 (každý účastník si bude moci vybrat celkem čtyři) a mezi ohlášenými lektory jsou například zástupci Renaultu, Lamborgini, Desigualu, OMD, Lenova, Nestlé nebo Business Insideru či Mashable. „Máme workshopy i od Facebooku nebo od Googlu. O otevření seminářů debatujeme i s dalšími sociálními sítěmi. Máme i agenturní workshopy, kde budou velcí odborníci s lidmi probírat, jak to dělat. Edukační část je pro mě stejně hodnotná, ne-li hodnotnější, než samotný konferenční den,“ láká Řežáb.

MIF16

A jak dodává, právě ze zájmu o semináře je zatím zklamaný, a to hlavně ze strany českých účastníků. „Čekal bych, že agentury budou své lidi více přihlašovat ne na tu konferenční, ale na tu edukační část, kam zatím neposlaly skoro nikoho. Jsem překvapený, že do workshopů nechtějí investovat. Nevím, jestli je to českou historií, že do edukace není třeba tolik investovat, nebo něčím jiným.“

Důvodem ale spíš mohou být poměrně vysoké ceny. Základní vstupné na konferenční den startuje na 599 dolarech, a pokud chcete na workshopy, ještě si připlatíte – základ bez ubytování přijde na 1199 dolarů. Podle Řežába jdou i tak prodeje vstupenek dobře. „Jsme v půlce prodávání a máme půlku prodanou,“ říká.

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: Jak nosit dítě v zimě?

Jak nosit dítě v zimě?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...