Hlavní navigace

Jaromír Novák zůstává v čele ČTÚ. Schválila ho vláda

Autor: ČTÚ
Jan Beránek

Rada ČTÚ šéfa měnit nemusí. Ministr průmyslu navrhl na vládě jako svého kandidáta stávajícího předsedu. A prošel.

Navazoval na éru Pavla Dvořáka, která končila první zpackanou aukcí frekvencí. Šestatřicetiletý právník vede radu už tři roky. A bude v tom pokračovat. 

Novák byl do Rady ČTÚ jmenován na podzim roku 2012, kdy v ní nahradil bývalého poslance za ODS Zdeňka Švrčka. Na jeho místo přitom původně navrhoval ministr Martin Kuba nynějšího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Jeho kandidatura ale neprošla. Novák se navíc o půl roku později stal předsedou

Novák se zaměřil na ochranu spotřebitele a za jeho vedení se úřad pouštěl do dosud nevídaných akcí. Před Vánoci třeba operátorům připravil dárek v podobě spotřebitelského semaforu. Ten by měl monitorovat férovost smluv. Není nic neobvyklého, když také ČTÚ sjíždí a zapojuje se do diskusí na operátorských stránkách, kde se řeší problémy zákazníků. 

„Jsem rád, že budu moci dokončit projekty, které tu na nás čekají. Ať už to je aukce kmitočtů v pásmu 3,7 GHz, historicky první mapování NGA přípojek na adresní místa nebo úkoly vedoucí ke zjednodušení výstavby broadbandových sítí,“ komentuje pro Lupa.cz znovuzvolení Novák.  

Během letošního roku se totiž chystají i další aukce frekvencí. Jedna z nich probíhá zrovna dnes a další, frekvence v pásmu 3,6 až 3,8 GHz pro rychlý internet, by se měla ještě rozjet. Pro další období čeká staronového předsedu především problematika přechodu na DVB-T2. 

Našli jste v článku chybu?
28. 4. 2016 9:42
nn (neregistrovaný)

Zase politikem dosazený úředník. Nechápu jak je možné, že na tuto pozici není veřejné výběrové řízení.

27. 4. 2016 13:25
Trautenberk (neregistrovaný)

Předsedou na další tři roky? Asi je to dobrá zpráva.

A k tomu se dnes objevila takové nenápadné oznámení, že ČTÚ bude prodlužovat mobilní licence GSM do roku 2029. Komu a za kolik se ještě neví. http://www.ctu.cz/sdeleni-ceskeho-telekomunikacniho-uradu-o-zahajeni-prezkoumani-podle-ss-20-odst-3-zakona-o No hlavně, že víme, že se ozvala dotčená osoba...O2, T-Mobile nebo Vodafone?