Hlavní navigace

Jedenáct procent uživatelů v EU nepoužívá antivir

Jiří Macich ml.

Evropská agentura pro bezpečnost sítí a informací (ENISA) nedávno oznámila, že se podle jejího průzkumu 22 procent evropských uživatelů počítačů setkalo s internetovou kriminalitou. V jednotlivých zemích je takových lidí i více. V Itálii jde třeba o třetinu uživatelů a v Česku o čtvrtinu uživatelů. Dobrou zprávou je, že po několika letech intenzivní osvěty nejen ze strany odborných médií (viz třeba náš tutoriál) 89 procent uživatelů používá antivirovou ochranu. Nicméně 38 procent lidí i tak…

Evropská agentura pro bezpečnost sítí a informací (ENISA) nedávno oznámila, že se podle jejího průzkumu 22 procent evropských uživatelů počítačů setkalo s internetovou kriminalitou. V jednotlivých zemích je takových lidí i více. V Itálii jde třeba o třetinu uživatelů a v Česku o čtvrtinu uživatelů. Dobrou zprávou je, že po několika letech intenzivní osvěty nejen ze strany odborných médií (viz třeba náš tutoriál) 89 procent uživatelů používá antivirovou ochranu. Nicméně 38 procent lidí i tak tvrdí, že nemá k dispozici dostatek informací o internetovém zločinu a ochraně proti němu. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
21. 6. 2008 10:01
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Nechci začínat flame, ale Windowsům prostě chybí centrální správa software, který by se se staral o aktualizace SW. Jeden neaktualizovaný SW pak může v případě XP (většina uživatelů je admin) způsobit katastrofu.
21. 6. 2008 9:54
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tvrdíte že XP lze používat bez práv administrátora?? Každá druhá hra/nero/a další vyžadla (už pár let XP nepoužívám) práva admina což v případě napadení záškodníkovi dává do ruky zbraň hromadného ničení!