Hlavní navigace

Junior Internet 2001

Marek Blahuš 13. 3. 2001

Na začátku stála myšlenka malého Jirky Peterky, syna stejnojmenného publicisty, o tom, že by nebylo špatné uspořádat dětskou konferenci o Internetu. Výsledkem spolupráce s jeho kamarády a především sdružením BMI je již druhý ročník dětské konference o Internetu Junior Internet, který se před pár dny uskutečnil.

Konference se konala v sobotu 10. března 2001 v pražském Klubu Lávka. Hlavní náplní konference bylo vyhlášení výsledků pěti soutěží, které její organizátoři připravili pro děti ve věku do 15 let. Ty se mohly přes Internet přihlásit do některé ze soutěží JuniorWeb, JuniorText, JuniorBanner a JuniorMusic. Probíhala také soutěž Planeta Internetu ve spolupráci se společností Planeta.

Do soutěže JuniorWeb mohly děti přihlásit WWW stránky, které samy vytvořily, bez ohledu na jejich zaměření. Do soutěže JuniorText se přihlašovaly slohové práce o Internetu, o vztahu dětí k němu, co si o něm myslí, co se jim na něm líbí a co ne. Novinkami letošního ročníku byly soutěže JuniorBanner a JuniorMusic o nejlepší reklamní banner propagující konferenci Junior Internet a o nejlepší hudební nahrávku vytvořenou pomocí počítače. Na konferenci byli pozváni autoři všech přihlášených příspěvků, několik nejlepších z každé kategorie dostalo možnost svůj výtvor na konferenci prezentovat.

Já sám jsem se zúčastnil obou ročníků konference (mám totiž 14 let). Loni jsem tam byl pouze jako divák, protože můj soutěžní příspěvek nebyl vybrán mezi nejlepší, ale letos jsem mezi nejlepší pětku postoupil, takže jsem se zúčastnil jako soutěžící. Program začínal v 10:00. Přijel jsem již v 9:30 a našel si příhodné místo. V sále již byli přítomni hlavní organizátoři, Jiří Peterka a Jaroslav Winter a členové programové rady Jiří Peterka ml., Jiří Benedikt, Karel Petržela a Vít Humpa, tedy redaktoři dětského internetového časopisu Zavináč.

Bylo prezentováno celkem 25 příspěvků. Kromě představení výsledků nominačních soutěží se jednalo o prezentace internetových aktivit pro děti a obecné přednášky o tom, jak má vypadat správný web, o webové grafice, počítačové hudbě apod. Představeny byly tyto projekty pro děti:

Mezi jednotlivými příspěvky probíhala tombola, ve které děti vyhrávaly software, hardware, knihy a propagační předměty od sponzorů. Vše bylo připraveno tak, aby si každé dítě něco odneslo. Nejlepší účastníci nominačních soutěží získali hodnotné ceny.

Celá konference byla natáčena kamerami, takže jste na adrese http://live.a­tlas.cz mohli sledovat přímý přenos. Na stejné adrese si nyní můžete přehrát záznam.

Z loňského ročníku bylo přejato motto konference Junior Internet, které pochází z jednoho z loňských příspěvků: „Rodina je táta, máma, dítě a Internet.“ Bližší informace o konferenci naleznete na http://www.ju­niorinternet.cz.

Našli jste v článku chybu?

17. 3. 2001 20:48

Marketa Novakova (neregistrovaný)
Je dobře, že jsou takové aktivity jako Junior Internet.
Děti a mladí, kteří do konference poslali své příspěvky a byli pozváni, získali neocenitelné zkušenosti. Nejde tu jen o to, že si mohli porovnat výsledky své práce s pracemi svých vrstevníků z celé republiky. Za důležité považuji také to, že si někdo všiml jejich zajímavých projektů a patřičně je ocenil. Takové děvče nebo kluk se ve svém okolí málokdy dočká povzbuzení, uznání a pochvaly. Je známo, že nikdo není ve své vlasti prorokem. Oko…

13. 3. 2001 13:44

Jirka Peterka ml. (neregistrovaný)
Albatros nebyl jedním z oceněných serverů. Nominační soutěže byly určeny pouze dětem do 15 let. Děti se přes ně dostaly na konferenci a na té byly poté předvedeny různé zajímavé projekty, které pro ně přichystali dospělí. Mezi ty patřil Albatros s projektem e-knih, který v březnu rozjíždí. Jinak souhlasím, že stránky Albatrosu přehledností nijak nevynikají.
Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Dva doklady netřeba, dejte to na účtenku k EET

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph