Hlavní navigace

DigiZone.cz: Kleť a Cukrák do konce září vypne ČT 2 v analogu

Redakce

Neoficiální informace serveru DigiZone.cz, že se Česká televize připravuje vložit do obrazu analogového programu ČT 2 z vysílačů Kleť a Cukrák varovný piktogram, který upozorňuje na blížící se vypnutí tohoto vysílání, se dnes potvrdily. Jak na středočeském Cukráku, tak na jihočeské Kleti už ČT 2 piktogram vysílá. Pro diváky to znamená, že nejpozději koncem září přijdou o analogový příjem ČT 2. Pokud si ale pořídí digitální set-top-box, brzy se jim rozšíří nabídka programů ČT ze dvou na čtyři.…

Neoficiální informace serveru DigiZone.cz, že se Česká televize připravuje vložit do obrazu analogového programu ČT 2 z vysílačů Kleť a Cukrák varovný piktogram, který upozorňuje na blížící se vypnutí tohoto vysílání, se dnes potvrdily. Jak na středočeském Cukráku, tak na jihočeské Kleti už ČT 2 piktogram vysílá. Pro diváky to znamená, že nejpozději koncem září přijdou o analogový příjem ČT 2. Pokud si ale pořídí digitální set-top-box, brzy se jim rozšíří nabídka programů ČT ze dvou na čtyři. Více v článku Kleť a Cukrák už vysílají piktogram. Vypnutí ČT 2 se blíží i v Praze.

Našli jste v článku chybu?
29. 8. 2008 10:36
rejpal (neregistrovaný)
Obsah jednotlivých paketů dvbt je pro mne těžko pochopitelný u nás,stejně jako v Rakousku,kde z vysílače Jauerling běží vysílání na třech kmitočtech,při čemž na dvou jsou stejné tři programy a na třetím jiné tři.Ještě horší je to s Polskem,o němž jsou zde informace zmatené nebo žádné.Někde je možno přijímat signál v obou polarizacích z jednoho směru,na př.zde Buková Hora a Dresden.Vyrábí někdo anteny pro obě polarizace,na př.kubickou antenu podle publikace Český - anteny?
20. 8. 2008 22:16
Kybernet (neregistrovaný)
Tak Digizone s tim prisla prvni... Ne ze by na tom zase tolik zalezelo.