Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Konec Internet Exploreru: další válka, nebo vleklé příměří?.

noname
noname (neregistrovaný)
14. 7. 2003 12:03

nesouhlas

celé vlákno
článek předpokládá, že za 6 let tu bude stále http a www. Co když v té době bude něco jiného? Myslíte, že před deseti lety lidi na gopheru předpokládali, že se gopher nebude za 6 let skoro vůbec používat a http vyhraje? Vždyť jestli ty technologie půjdou dál stejným tempem, tak za 6 let bude průměrný procesor v počítačích přes 10 GHz, ve většině států bude rychlost připojení k internetu začínat na 1 Mbit (u nás český telecom zavede novinku - garance rychlosti 36 kbit u všech tarifů vyjma mini) atd.
Opavdu si myslíte, že v té době se bude někdo zajímat ještě o text? Co když tu místo prohlížeče budou Prohlížeče a Prohlížeči, které vám po ránu z 30 palcového (u bohatších 3D) displaye na stole řeknou co je nového dle vašich preferencí!?
Pak už nebude důležité prohlížeč jako jádro, ale spíše skiny (toto slovo získá zcela nový význam) a schopnosti najít rychle to co potřebujete, stejně jako jazykové a překladatelské schopnosti (a teď nemluvím o meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-1").
jasně, možná to nebude za 6 let, možná o pár let více, ale kdo ví?!
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul