Názory k článku
Konec obsahových farem?

LP
LP (neregistrovaný) ---.dkm.cz
15. 3. 2011 7:39 Nový

Porovnávače cen

celé vlákno

Doufám, že bude možné zablokovat i různé porovnávače cen jako je heureka, srovnanicen, srovnaniceny, cenyzbozi (vše s .cz na konci).

A uvítal bych, kdybych si mohl spravovat podobný blacklist na seznamu. To se i začal k němu před vyhledáváním přihlašovat.

antich
antich (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
15. 3. 2011 9:53 Nový

Re: Porovnávače cen

celé vlákno

Blokovat určité domény ve výsledcích vyhledávání na googlu můžete i u nás.

A to v Google Chrome s pomocí pluginu Personal Blocklist (by Google) .

Martin P.
Martin P. (neregistrovaný) ---.skoda-auto.cz
15. 3. 2011 11:01 Nový

Re: Porovnávače cen

celé vlákno

Bohužel je potřeba být přihlášen.

Pro uživatele je samozřejmě lepší té samé funkčnosti dosáhnout bez přihlašování, konkrétního prohlížeče či zásuvného modulu.

Mirek
Mirek (neregistrovaný) 82.142.82.---
15. 3. 2011 14:09 Nový

Re: Porovnávače cen

celé vlákno

Není potřeba být přihlášen, jen je potřena v nastavení povolit blacklist i při anonymním vyhledávání

ladik
ladik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 3. 2011 8:13 Nový

Paráda

Po dlouhé době super zpráva, už bylo na čase těm SEO mágům utnout tipec. Vypadá to, že když budu něco hledat, tak to opravdu najdu a prvních X stran nebude balast a reklamní vata.
Zároveň by zaniklo (doufám) hodně nynějších SEOexpertů, kteří neznalým klientům prodávají vzdušné zámky.
Přeji si, aby si to vzaly za příklad i další vyhledávače a internet se stal o něco čistějším a použitelnějším.

Petr
Petr (neregistrovaný) 62.209.200.---
15. 3. 2011 8:26 Nový

Hledání ubytování

celé vlákno

Ono i hledání ubytování je dnes dost problematické - pokud chci zadat dota "Penzion wifi kuchyňka libov. obec" tak odkazy na home page s nabídkou ubytovatelů je až za tunama různých agregátorů ubytování. Jenže jejich seznamy jsou dosti nekompletní a kdybych je mohl přeskočit, tak ubytování najdu dřív a s menší iritací.

Compareman
Compareman (neregistrovaný) ---.70.145.245.adsl.nextra.cz
16. 3. 2011 17:48 Nový

Re: Hledání ubytování

celé vlákno

Nechapu VASI ODPOVED, duvodem ze jsou agregatory je aby jste ziskal jako uzivatel co nejvetsi moznost nabidky a doba, kdy jste hledal konkretni hotel s tim a tim je veci minulosti.

Me
Me (neregistrovaný) 109.80.141.---
17. 3. 2011 5:03 Nový

Re: Hledání ubytování

celé vlákno

to neni pravda, rada agregatoru neprinasi zadnou pridanou hodnotu, jsou to jen klikaci farmy s minimem informaci o ubytovani

Petr
Petr (neregistrovaný) ---.96.broadband12.iol.cz
17. 3. 2011 7:18 Nový

Re: Hledání ubytování

celé vlákno

už jenom proto, že zdaleka neindexují všechny a často v oblasti kam jedu (odlehlá místa) jich je jen pár (mám radši malé až velmi valé penzionky), ale místo toho, abych prošel ony 4 stránky, které obsahují tahle klíčová slova, musím proklikávat tunama agregátorů, které zobrazují to stejné. Mně to agregátory dost znepříjemnily, a budu rád, když budou zkrouhnutý. Něco jinýho je, když hledám hotel v Barceloně, tam to svůj smysl má, tam bych nebyl schopen všechny nabídky ručně proklikat a vyhledávání podle kritérií je fajn

PIPI
PIPI (neregistrovaný) ---.miramo.cz
15. 3. 2011 9:19 Nový

Re: Konec obsahových farem?

Kdysi byl na internetu obsah, ale přístup tak pomalý, že byl prakticky nedostupný (doba dial-up...). Dnes je internet rychlý, ale je v něm tolik braků, že vyhledávání konkrétní informace je ještě pomalejší. Tak ať to vyjde...

jvp
jvp (neregistrovaný) ---.obkladyvilimek.cz
15. 3. 2011 11:21 Nový

změny

celé vlákno

Záleží na tom, jak chytře se to všechno udělá. Přiznám se, že na problém s farmami jsem zatím jako uživatel nenarazil...naopak, to jak momentálně funguje vyhledávání mi velmi pomáhá nabízet to, o čem jsou naše firemní stránky (a ten kdo hledá v tomhle případě najde skutečně to, co chce). Možná je to tím, že jde o specifické věci, o které ze strany farem není zájem.
Takže momentálně mám na základě článku spíš strach, aby změna nebyla tak výrazná, že by nás poškodila - alespoň pro nás vyhledávání funguje dobře, jednoduše a logicky...

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
15. 3. 2011 11:32 Nový

Re: změny

celé vlákno

Co v clanku zmineno neni, nebo asi nevidim, je informace, ze o tom co vyradit budou rozhodovat uzivatele sami. Takze pokud vase stranky poskytuji skutecne relevantni informace, tak se vam spis muze stat, ze se posunete nahoru.

Pokud sem spravne pochopil, tak kazdy uzivatel muze sam sobe oznacit nerelevantni vysledky, ktere se mu uz nasledne neudou zobrazovat. No a google bude takto oznacene vysledky shromazdovat a da se predpokladat, ze prave tuto informaci vyuzije k posunuti webu na konec seznamu vysledku.

Vyhoda toho je ta, ze to zadny SEO neobejde, at bude delat co bude delat, lidi neosali.

Mimochodem, neni se cemu divit, posledni dobou se mi celkem opakovane stava, ze me google na cele prvni strance odkazuje na naprosto nerelevantni (a stale ty same) zdroje.

jvp
jvp (neregistrovaný) ---.obkladyvilimek.cz
15. 3. 2011 11:36 Nový

Re: změny

celé vlákno

To by samozřejmě bylo jenom plus.

Mike
Mike (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
15. 3. 2011 16:26 Nový

Re: změny

celé vlákno

No, jenom aby pak "uživatelé" nechtěli vyřazovat ne pouze agregační stránky, ale naopak i stránky svých konkurentů.
Každé vyřazení by měl někdo zkontrolovat. Takže bude muset Google najmout regiment kontrolorů. Bylo by to hezké, ale moc tomu nevěřím...

ef
ef (neregistrovaný) 94.230.156.---
15. 3. 2011 16:45 Nový

Re: změny

celé vlákno

řekl bych že asi bude trochu podezřelé když z jedné IP adresy 1000 uživatelů označí tu stejnou stránku za irelevantní. a pokud jde o menší čísla tak ani nemá cenu se tím zabývat

x
x (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----
18. 3. 2011 10:48 Nový

Re: změny

celé vlákno

Rika vam neco statistika ? Bavime se o milionech uzivatelu.

Miloslav Ponkrác aura:60
18. 3. 2011 16:22 Nový

Re: změny

celé vlákno

A kde ty milióny uživatelů v Česku vezmete? S výjimkou několika málo míst na webu.

A kromě toho si dokážu představit, že by se začala prosazovat masová móda. Například v Česku by velmi rychle začali uživatelé penalizovat stárnky nikoli za relevantnost, ale za to zda s obsahem souhlasí. Takže pravičáci by mohutně sdělovali Googlu, že stránky ČSSD používají SEO black hat postupy apod.

Já odezvě uživatelů v masovém měřítku nevěřím ani za mák. Už dnes Google cílí na masové „žrádlo“. Třeba pagerank není nic jiného, než ukazatel masové spotřeby stránek. Když hledám něco, co nezajímá mainstream, Google musím opustit. Stačí jen minoritní programátorské téma či filozofické názory málo hledaného filozofa.

Pokud se tam zavedou další masové ukazatele, například ohlasy na facebooku, nebo masové hodnocení samotnými uživateli – pak to co vyhledáme v Blesku se bude blížit kvalitě toho co si přečteme v masovým médiích. Po čase to tam zkonvertuje.

Masové ukazatele je něco co komerční firmy zaměřené na reklam, marketink, PR a další umějí špičkově ovlivňovat – což se ukázalo na zranitelnosti Google algoritmů jakmile začal být zájem je ovlivňovat.

brun0
brun0 (neregistrovaný) 78.141.65.---
15. 3. 2011 20:57 Nový

Re: změny

celé vlákno

Google sa vyjadril, že údaje z personal block listu v novom algoritme nepoužíva (zdroj). Je pravdepodobné, že ich používa skôr ako benchmark na ladenie algoritmu.

Deshihk
Deshihk (neregistrovaný) ---.uhk.cz
15. 3. 2011 12:07 Nový

trochu problém

celé vlákno

Když o tom budou rozhodovat lidi, tak zanedlouho přijde doba, kdy si za pár dolarů "noví" Seo mágové budou kupovat levnou indickou sílu, která budou manuelně shazovat konkurenční weby.

Pindal
Pindal (neregistrovaný) ---.151.broadband12.iol.cz
15. 3. 2011 12:11 Nový

Re: trochu problém

celé vlákno

Za prvé to funguje jako personální blacklist. Za druhé v Google nejsou blbci a jistě budou nad těmi jednotlivými blacklisty provádět své kejkle včetně filtrace zmrdů. Což ostatně dělají i teď.

Miloslav Ponkrác aura:60
18. 3. 2011 16:26 Nový

Re: trochu problém

celé vlákno

No to je tedy argument. Věřím v Google všemohoucího, kterého nic nerozhází, ámen! Takový argument, že Google všechno zvládne je zvláště relevantní. Jen je otázkou, proč ten Google má tedy problémy teď?

Petr Zálešák
Petr Zálešák (neregistrovaný) ---.2.broadband7.iol.cz
15. 3. 2011 12:50 Nový

Re: trochu problém

celé vlákno

Tak, tak, google nemůže vzít v potaz relevanci uživatelů, neboť by vyhrál ten bohatší, který si zaplatí klikače...

tatar
tatar (neregistrovaný) ---.steinel.cz
15. 3. 2011 15:33 Nový

cesky nebo tatarsky?

muzete prosim psat cesky nikoli tatarsky? co to sakra je "vice kvalitni"?! nerikame nahodou "kvalitnejsi"?

Ivan Nový
Ivan Nový (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
15. 3. 2011 16:46 Nový

No výsledky by měly být zatíženy jistou mírou náhodnosti,

tak abyste pokaždé dostal jiné pořadí, které by mohlo trochu odpovídat page ranku, ale obsahovalo by i šlechtitelské novinky, tak by se přešlo přirozeně ke genetickému vyhledávacímu algortimu.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) ---.adsl.avonet.cz
15. 3. 2011 18:58 Nový

Farmy

celé vlákno

Kolikrát se mi stalo, že jsem vyhledával na Googlu nějakou absolutní obskurnost a první dvě stránky výsledků vyhledávání byly obsazeny stránkami typu http://absolutni.obskurnost.abc123.com nebo http://abc123.com/absolutniobskurnost a po absolutní obskurnosti na těch stránkách pochopitelně nebyla ani stopa - a to ani při pohledu přes cache Googlu. Jak to proboha ti kanálové dělají? :-)

Už se těším, až jim zatnu tipec. Jen doufám, že se ty výsledky opravdu budou někde agregovat a bude se k nim přihlížet při stanovování relevance. Ačkoliv člověk je tvor zlomyslný... dovedu si živě představit pár milionů uživatelů ochotně blokujících kupříkladu apple.com. :-)

CCblue
CCblue (neregistrovaný) 2a01:490:16:----:----:----:----:----
15. 3. 2011 22:30 Nový

Re: Farmy

celé vlákno

S tím aplle.com bych se ani nedivil. Spousta lidí hledá něco o ovoci a ono se jim tam pořád cpou nějaké tabletky! :-)

plex
plex (neregistrovaný) 188.175.100.---
15. 3. 2011 20:21 Nový

Sláva

3x sláva

Kateřina Starková
Kateřina Starková (neregistrovaný) 94.76.208.---
16. 3. 2011 9:54 Nový

google je ďábel

celé vlákno

Google je ďábelská organizace, kterou by měl americký Kongres postavit mimo zákon. Podporuji vyhledávač Blekko: http://blekko.com/

povinná
povinná (neregistrovaný) 212.80.64.---
16. 3. 2011 16:47 Nový

Re: google je ďábel

celé vlákno

to sice je, ale facebook je na tom úplně stejně :)

Miloslav Ponkrác aura:60
18. 3. 2011 16:29 Nový

Re: google je ďábel

celé vlákno

Jenže facebook mohu ignorovat a také tak odjakživa činím. Netuším ani jak facebook vypadá. Tudíž mě netrápí.

Google bohužel ignorovat nejde. Nebo aspoň ne snadno.

Následky Google bohužel jsou širší. Například před 10 lety odkazy odkazovaly někam, kde to bylo užitečné. Dnes se s odkazy pouze kšeftuje, čtenář většiny stránek si může být jist, že mu jsou naprd. Díky Google.

Maaartin
Maaartin (neregistrovaný) 188.120.198.---
19. 3. 2011 13:53 Nový

Re: google je ďábel

celé vlákno

No to rozhodne ne, nektery veci se sice hodne spatne hledaji ale vetsina je vicemene v pohode.

klo
klo (neregistrovaný) ---.66.broadband14.iol.cz
19. 3. 2011 19:21 Nový

Re: google je ďábel

celé vlákno

Tyjo, Blekko je super! Škoda, že ještě neumí česky. Ale pro vyhledávání v anglicky psanejch webech úplně skvělý! Díky za tip, budu zkoušet.