Hlavní navigace

Křišťálová Lupa 2012 ­— hrdě vstříc konci světa!

Redakce 28. 6. 2012

Sedmý ročník největší internetové ankety odstartuje už za měsíc. Abyste se na něj mohli připravit, chceme vás naladit znělkou a seznámit vás se změnami v hlasovacích kategoriích.

Loňský ročník vrcholil slavnostním vyhlášením věnovaným konci tisku, ten letošní se vypořádá se samotným koncem světa. Více se dozvíte na webu ankety, kde máte už teď jedinečnou možnost pustit si znělku letošního ročníku a dozvědět se, co čeká na konci tunelu.

Harmonogram ankety je naplánovaný tak, aby vyhlášení vítězů nezkomplikoval ani známý plán mrtvých Mayů, takže vítěze se dozvíme 28. listopadu. Jejich radost vlastně přetrvá až na věčnost, protože od 21. prosince bude vymalováno natrvalo a nikdo další už je nebude moci nahradit. Do té doby proběhnou tři výběrová kola (nominace, výběr expertního panelu a ostré hlasování), aby se síto nominovaných projektů prosilo skutečně důkladně.

Jako každý rok jsme i letos obměnili kategorie. Nechali jsme si poradit od veřejnosti i odborné poroty. Než vás seznámíme se změnami, dovolte poděkování těm, jejichž nápady nám pomohly utřídit myšlenky a upravit výslednou podobu hlasování. Na oplátku dostanou láhev — nikoliv však krabici — vína a VIP vstup na konferenci Czech Internet Forum 2012: Michaela Rybičková, Michal Berg, Radim Hasalík, Martin Kopta a Jakub Unger. Díky za váš zájem a pomoc.

A jaké to tedy letos bude? Z hlasování jsme vyřadili kategorie All StarVyhledávače. Kategorii Inspirace roku jsme rozdělili na dvě, a vzniknou tak Obsahová inspiraceMarketingová inspirace, aby bylo trochu návodnější, co v té oblasti vybírat. Úplně novou kategorií bude Veřejně prospěšná služba, protože v této oblasti za poslední rok vzniklo opravdu hodně podnětných a užitečných projektů, které si jistě zaslouží podporu a pozornost. Pro všechny kategorie pak platí, že nejen oblíbenost, ale právě aktivity uplynulého roku by měly v ideálním případě být tím, co nejvíce ovlivní zařazení projektů do finálního hlasování.

Internetová veřejnost bude letos rozhodovat o pořadí v těchto kategoriích:

Zpravodajství
Mediální projekty všeobecného zpravodajství
Zájmové weby
Tematicky či žánrově definované projekty určené pro specifickou cílovou skupinu uživatelů (odborná média, specializované magazíny, lifestylová média, bulvární média, komunitní projekty)
Internetové obchodování
Projekty založené na zprostředkování transakčních operací (e‑shopy, cenové srovnávače, katalogy zboží, transakční weby, platební nástroje, slevové servery apod.)
Nástroje a služby
Nástroje a služby provozované prostřednictvím internetu (např. databáze, katalogy, komunikační služby, publikační platformy)
Mobilní služba
Služba či aplikace podporující přístup z mobilních zařízení či speciálně upravená pro použití z mobilních zařízení, bez ohledu na platformu či typ zařízení (kategorie není určena pro weby mobilních operátorů)
One (wo)man show
Libovolný projekt či aktivita zajišťovaná prostřednictvím internetu v režii jednoho člověka — např. blog, zpravodajství, účet na Twitteru či Facebooku, e‑commerce
Veřejně prospěšná služba
projekty, kterých primárním cílem není peněžitý zisk, ale řešení nějakého společenského problému pomocí moderních komunikačních technologií a nástrojů

Odborná porota, složená z významných osobností podnikatelského, mediálního a internetového světa, svým hodnocením určí pořadí v těchto kategoriích:

Projekt roku
Výrazný počin vymykající se každodennímu dění na českém Internetu
Osobnost roku
Která osobnost v poslední době výrazným způsobem ovlivnila prostředí českého Internetu
Anticena
Projekt, událost či aktivita problematického charakteru
Marketingová inspirace
Inovativní, originální či inspirativní marketingové řešení, novinka či služba (reklamní kampaň, PR komunikace, událost, vylepšení poskytovaných služeb)
Obsahová inspirace
Inovativní, originální, inspirativní řešení, novinka či služba v oblasti poskytování obsahu (projekt, distribuční kanál, obchodní model, formát apod.)
Globální projekty českých tvůrců
Projekty určené pro globální publikum tvořené z podstatné části tvůrci pocházejícími z České republiky; v této kategorii jako v jediné neplatí podmínka české lokalizace

S nominacemi začínáme 23. července. Do té doby krásné léto.

Našli jste v článku chybu?

28. 6. 2012 9:16

lessy (neregistrovaný)

To je to kristalove cista anketa, ktera si meni pravidla v prubehu hlasovani, a ktera plati jen pro nektere? Takovy klasicky obraz ceske spolecnosti?

28. 6. 2012 11:42

KlepetoX (neregistrovaný)

Ano, je to hnus. Vzpomínám si, jak jsem kdysi na Lupu chodil každý den, zajímavé články a pod nimi rozsháhlé a zajímavé diskuze mnohdy lepší než články. Úsporný vzhled, přehledné.

Podívejte se dnes - vzhled na první pohled bulvár, červené centimetrové titulky jak pro trotly zvyklý na super.cz, baner a reklama zaberou půlku stránky, na notebooku to ani neotvírám.

Po té bulvarizaci ubylo čtenářů, diskuze prakticky skoro žádné - tomu se celkem nedivím, je to trend vše co bylo dobré takto "vylepšo…

Vitalia.cz: Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph