Hlavní navigace

Kritická chyba v Real Playeru ohrožuje uživatele Internet Exploreru

Jiří Macich ml.

Multimediální přehrávač Real Player obsahuje bezpečnostní zranitelnost hodnocenou jako vysoce kritickou. Jeho ActiveX komponenta pro Internet Explorer umožní při podstrčení modifikovaného multimediálního souboru spuštění libovolného útočníkova kódu a převzetí kontroly nad napadeným počítačem. Problém se týká i nejnovější verze přehrávače a chyba zatím nebyla opravena. V souvislosti s tímto problémem se znovu připomnělo doporučení US-CERT buď v Internet Exploreru zakázat spouštění ActiveX nebo…

Multimediální přehrávač Real Player obsahuje bezpečnostní zranitelnost hodnocenou jako vysoce kritickou. Jeho ActiveX komponenta pro Internet Explorer umožní při podstrčení modifikovaného multimediálního souboru spuštění libovolného útočníkova kódu a převzetí kontroly nad napadeným počítačem. Problém se týká i nejnovější verze přehrávače a chyba zatím nebyla opravena. V souvislosti s tímto problémem se znovu připomnělo doporučení US-CERT buď v Internet Exploreru zakázat spouštění ActiveX nebo jej vyměnit za alternativní prohlížeč. (SecurityWorld)

Našli jste v článku chybu?
17. 3. 2008 14:21
Vidím, že s některými „hrdinnými anonymy“ se opravdu nemá cenu dohadovat. Buď vůbec nemáte ponětí co je US-CERT (a pak chápu, že textu zprávičky nerozumíte) nebo máte proklatě dlouhou chvíli.
17. 3. 2008 13:19
Kdybyste si tu zpravicku precetl poradne, tak byste vedel, ze to nedoporucuji ja, ale US-CERT.