Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Který vyhledávač je nejlepší?.

Michal Illich
Michal Illich (neregistrovaný)
15. 12. 2004 15:41

Re: Tak tedy jak?

celé vlákno
Log dotazů klidně poskytneme. Náhodně z nich vybírat může nějaký důvěryhodný redaktor (nebo vezme každý ntý dotaz, jak navrhl Jirka Lahvička, s hodně velkým n). Nebo pokud chcete něco úplně nezávislého, požádejte Alenku, ta už v minulosti při různé příležitosti poskytovala statistiky.

K tomu "vymyslet a popsat co mel hledajici na mysli") Zároveň by se tam neměla přidávat žádná dodatečná informace ("zadal jsem jen 'lolita', ale uznám pouze Nabokova!" nebo "zadal jsem mapa evropy, ale tajně si myslím, že je to do seminárky"). Dokud neumějí telepatii ani lidé, nebylo by úplně fér to vyžadovat od vyhledavače :)

Náhodný výběr a hodnocení více lidmi je výborný základ. Ale jsou také různé typy dotazů (např. 'český telecom' má jen jedinou správnou odpověď, objektivně testovatelnou, ale 'mp3' je zase nutné hodnotit jinak a to dost subjektivně, a docela objektivně se dají testovat i ty 'datum narození pavla nedvěda').

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul