Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Vlákno názorů k článku
Kvalifikovaný certifikát na dvě věci

Roman
Roman (neregistrovaný)
22. 4. 2002 12:53

Soukromý klíč

Jak je to se soukromým klíčem ? V článku píšete "s veřejným klíčem jde za certifikační autoritou " a o odrážku dále píšete že do certifikátu je vložen žadatelův soukromý klíč. Já jsem si myslel, že soukromý klíč zůstane pouze na mém počítači a nikam ho nemusím (a ani bych neměl) nosit. Sice je na heslo, ale člověk nikdy neví.
Sám jsem si kdysi hrál s certifikáty tvořenými pomocí openssl. Zjistil jsem zajímavou věc. MS outlook 5 sice zprávu zašifroval, ale při jejím příjmu hlásil že nejde rozšifrovat. Podpis rozeznával v pořádku. Tutéž zprávu v pohodě rozšifroval outlook 4 i Netscape pod Linuxem. 128 bitové šifrování jsem měl nainstalované.

Zdravím Roman
Michal Ludvig
Michal Ludvig (neregistrovaný)
22. 4. 2002 13:40

Re: Soukromý klíč

V clanku je evidentne preklep. Do certifikatu se vklada verejny klic a CA ho podepise svym soukromym klicem.
Jiří Peterka
Jiří Peterka (neregistrovaný)
22. 4. 2002 13:46

Re: Soukromý klíč

máte pravdu, do certifikátu se samozřejmě vkládá veřejný klíč. Trapně jsem se přepsal, sypu si popel na hlavu :-)
Snad to ale bylo z kontextu jasné ...
Požádal jsem redakci o opravu, sám už nemohu do publikovaných článků zasahovat.
Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem