Hlavní navigace

Larry Page píše akcionářům. Novinky nepotěší hlavně Amazon

Jan Beránek

Vyhledávání a reklama je klasika. Podle Larryho Page by se měla světová internetová jednička rozkročit i do nových oborů.

Chrome, Gmail, vyhledávač nebo Android jsou pro Google už stará vesta. Larry Page už kouká o pár let dopředu. V aktuálním dopisu akcionářům popisuje cesty, kterými by se jeho firma měla v budoucnosti vydat.

„Jsme nadšeni naší novou službou Google Shopping Express service. Jsme na dobré cestě, abychom brzy dokázali doručovat zboží v den objednání,“ tvrdí Page. Vstup do e-shopového světa ale znamená přímý střet s Amazonem. 

Silnou vizi má Page i ve zdravotnictví, kde chce hlavně prodlužovat lidský život. V tomto oboru zatím Google operuje v zastoupení své firmy Calico nebo třeba experimenty v podobě chytrých čoček. „Není nutné, aby v současném světě umírali lidé před osmdesátkou,“ tvrdí manažer vizionář.

Dalším úkolem do budoucnosti je chytřejší vyhledávač. „Vylepšený kontext může proměnit vyhledávání na přirozenou věc a neomezuje se jen na pár klíčových slov,“ konstatuje Page, který se snaží proměnit vyhledávač v jakéhosi partnera v konverzaci. 

To všechno ale není k ničemu, pokud nebudou uživatelé on-line. „Pět miliard lidí pořád nemá přístup k internetu. To je tragická situace, kterou musíme změnit,“ vysvětluje. 

UX17

Google, stejně jako třeba Facebook, už na tom pracuje. Kromě experimentů s balóny si pořídil i výrobce stratosférických dronů, díky nimž bude moci pokrývat internetem i odlehlé oblasti planety. 

Našli jste v článku chybu?
16. 5. 2014 11:22
Vinczák (neregistrovaný)

Páčia sa mi vízie, zámery a projekty spol. Google. Obdivujem ich a s úctou. Aj keď nie vždy všetko vyjde a Google časom niektorý projekt, niektorú službu ukončí, čo sa nie vždy stretne s priaznivým ohlasom jej užívateľov, ale život ide ďalej. Aj iné obdobné spoločnosti (ako príklady menujem Facebook, Microsoft, Twitter atď., atď.) taktiež ukončia niektoré projekty, ktoré sa im v tej chvíli zdajú bezperspektívne. Ale dôležitý je celkový trend, tá smelá a ďalekosiahla vízia, ktorú na spol. Google …