Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Lesk a bída oháčkovaných doménových jmen.

Filip Jirsák
Filip Jirsák (neregistrovaný)
7. 12. 2008 14:20

Re: IDN - je to nakonec důležité?

celé vlákno
Jsem rad, ze se argumentace posunula od "bude to lepsi" k "nebude to horsi", jisty pokrok tu teda vidim. :-)
To jste asi špatně pochopil. Teď je to špatné, zlepšením s IDN se dostaneme teprve na normální stav.
Pribudou jaka dalsi ceska slova? Nejaka slova, ktera dnes neexistuji? Co je to za nesmysl?
Přibudou nějaká další česká slova, která pro vás dneska neexistují – vy totiz dnes znate jenom ceska slova. Rozdíl je v diakritice, pokud jste si toho stále nevšiml.
Pokud si nekdo zvoli domenu, na kterou se Roj nikdy nedostane, je to spatne. Jednoduse proto, ze se na ni Roj nikdy nedostane. Co je na tom tak tezkeho pochopit?
Dokážete se smířit s tím, že někomu je úplně jedno, jestli se na jeho web Roj dostane nebo nedostane, ale třeba by chtěl mít doménu, která se jmenuje stejně, jako jím propagovaná marketingová značka? Já bych se třeba rád sám rozhodl, zda chci mít web přístupný pro Roje nebo zda pro lidi, kteří umí česky. Já tu doménu platím, já si ponesu následky toho, že se na ni Roj nedostane.
Je tak tezke pochopit, ze na prechodech je u semaforu jeste zvukova signalizese, aby se par bezvyznamnych slepcu dostalo na druhou stranu?
Podle vaší logiky by se ta zvuková složka u semaforů měla zrušit, protože neslyšící ji přece nemohou slyšet, tak jí nemá slyšet nikdo. Dříve byly na semaforech jen barvy, pak se přidala i zvuková složka, protože to někomu pomůže, a těm, co se řídí barvou to nijak neuškodí. Nyní máme v TLD .cz domény prvního řádu jen ASCII, je zde možnost přidat i IDN, což by někomu pomohlo ale nikomu neuškodilo, ale to se vám najednou nelíbí. Vy to nepotřebujete, tak to prostě nebude mít nikdo, a basta.
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul