Hlavní navigace

Lidé loni volali do zahraničí podstatně více přes Skype

Martin Vyleťal

Podle společnosti TeleGeography, která se specializuje na průzkum trhu v oblasti telekomunikací, provolali uživatelé prostřednictvím Skype do zahraničí 145 miliard minut, což představuje meziroční nárůst o 48 procent.  Autor: TeleGeography.com Meziroční nárůst počtu provolanných minut u mezinárodních hovorů.

Podle společnosti TeleGeography, která se specializuje na průzkum trhu v oblasti telekomunikací, provolali uživatelé prostřednictvím Skype do zahraničí 145 miliard minut, což představuje meziroční nárůst o 48 procent. 

Meziroční nárůst počtu provolanných minut u mezinárodních hovorů.
Autor: TeleGeography.com

Meziroční nárůst počtu provolanných minut u mezinárodních hovorů.

Skype tak úspěšně konkuruje klasickým telekomunikačním operátorům, kterým se naopak nárůst počtu  provolaných minut do zahraničí od roku 2005 neustále zpomaluje.

Zdroj: TeleGeography.com

Našli jste v článku chybu?
30. 4. 2013 10:04
jv (neregistrovaný)

Taky bych ráda volala levněji z českého mobilního čísla na chorvatské mobilní číslo, ale nerozumím tomu a tak využívám alespoň 5 krát do měsíce volání přes *55, ale je pravda že i to je drahé. :-( Nevím ale jak jinak volat levněji? Já mám přístup k internetu, nemám pevnou linku, jen mobil. A druhá strana v Chorvatsku nemá přístup na internet jen občas používá internet v mobilu. Poradí mi někdo jak postupovat krok po kroku a volat levněji? Je nějaký spolehlivý a nekomplikovaný způsob jako je vyto…

12. 1. 2012 13:29
gosoft (neregistrovaný)

Proč lidi volají přes klasického operátora? Spolehlivost, pak následuje spolehlivost a v neposlední řadě spolehlivost.

Berte to tak, že zatímco kvalita služby (prosím neplést s kvalitou hovoru) u klasického hovoru je "garantována", tak Vámi zmíněných VoIP operátrů provoz jde skrz internet, kde není žádná garance. Nikdo nemůže garantovat na internetu zpoždění, jitter nebo že se spojení vůbec podaří navázat. Koukněte se schválně do vašich smluv, jediné co je garantováno více méně jsou nějaké para…