Hlavní navigace

Mail na Centru rozšířen o SMS bránu do českých sítí

Marek Janouš

Centrum.cz doplnilo 2GB poštovní schránky na mail.centrum.cz o SMS bránu, oficiálně dohodnutou s českými mobilními operátory. Uživatel 2GB schránky získává do začátku 15 odchozích SMS zdarma (do sítí českých operátorů). Jestliže někdo na jeho SMS odpoví, odpověď přijde zpět do poštovní schránky odesílatele. Odpovědi z telefonu jsou ovšem zpoplatněny: u O2 běžným tarifem, u T‑Mobile a Vodafonu jednotnou sazbou 3 Kč za SMS. Centrum.cz získá z těchto plateb blíže neupřesněný podíl.

Centrum.cz doplnilo 2GB poštovní schránky na mail.centrum.cz o SMS bránu, oficiálně dohodnutou s českými mobilními operátory.

Uživatel 2GB schránky získává do začátku 15 odchozích SMS zdarma (do sítí českých operátorů). Jestliže někdo na jeho SMS odpoví, odpověď přijde zpět do poštovní schránky odesílatele. Odpovědi z telefonu jsou ovšem zpoplatněny: u O2 běžným tarifem, u T‑Mobile a Vodafonu jednotnou sazbou 3 Kč za SMS. Centrum.cz získá z těchto plateb blíže neupřesněný podíl.

Ukázka odesílání SMS z Centrum.cz Mail

Uživateli schránky přibude za každou došlou odpověď z mobilu možnost pěti dalších odchozích SMS. Jestliže mu však nikdo neodpovídá, a tedy si uživatel počet odchozích SMS vyčerpá, může si sám počet „dobít“ tak, že si pošle SMS (za výše uvedený poplatek).

Telefonní čísla lze mít uložena jako kontakty a vůbec lze se zprávami pracovat podobně jako s poštou. Možnost odesílání SMS skrze tuto bránu je také v mobilní verzi pro Android a iPhone.

Tip Content Machovec

Centrum kromě toho oznámilo, že chystá zvětšení schránek na 5 GB.

Zdroj: Centrum.cz

Našli jste v článku chybu?
19. 7. 2012 15:56
radekb (neregistrovaný)

5 GB by bylo fajn, ale jen v případě, že výrazně navýší limit na počet uložených zpráv (teď tuším 20 tis.), jinak je to spíš tahák na uživatele.

20. 7. 2012 9:43

Nazadar JIrko, vidíš na tom i něco poziviního? Poradím Ti: třeba, že můžeš z emailu poslat zdarma kromě emailu i SMS? Mám pocit, že i kdyby Centrum rozdávalo zdarma bankovky v hodnotě 1000 Kč, najde se zde někdo, kdo napíše, že je to málo! A to ne proto, že je to málo, ale proto, že je to od Centrumu... Ale proč ne, je třeba se hned ráno ujistit, že se nic "nezměnilo" :- ))) Pěknej den, chlape!