Hlavní navigace

MailChimp přechází na novou verzi, nabídne nové rozhraní a poznámky

Jiří Macich ml.

Populární služba pro přípravu a rozesílání newsletterů se dočká změn. Provozovatelé uvedli, že vyslyšeli dvě nejčastější přání uživatelů. Jaké novinky tedy přijdou?

MailChimp, oblíbená služba mezi internetovými obchodníky pro přípravu a rozesílání nejrůznějších newsletterů, zítra (tj. 17. června 2013) přechází na novou verzi. Webové uživatelské rozhraní bude nyní responzivní, aby s ním bylo možné pracovat i na tabletech a dalších mobilních zařízeních. Provozovatel služby slibuje jednodušší podobu a rychlejší navigaci.

Další z proklamovaných novinek je možnost online spolupráce na přípravě newsletterů díky integraci nástroje do editoru, přes který si jednotliví uživatelé mohou pro sebe zanechávat poznámky. Dle vyjádření provozovatele šlo vedle podpory mobilních zařízení o nejžádanější funkcí. Další vylepšování je prý v plánu ještě letos, ovšem nyní je prioritní přechod na nové webové rozhraní.

MailChimp uvádí, že má tři miliony uživatelů. Kolik z nich je z České republiky, prý není možné blíže specifikovat. Že se služba uchytila mezi českými obchodníky, však naznačila vlna kritiky rozhodnutí portálu Seznam.cz, který letos v březnu začal e-maily ze služby MailChimp striktně blokovat u své služby Email.cz. Údajně kvůli již neúnosnému spamování.

Tip Content Machovec

Ovšem nakonec blokování trvalo jen několik dnů. Přesto někteří obchodníci na sociálních sítích avizovali, že Seznam.cz zažalují kvůli ušlému zisku, protože nemohli oslovit své zákazníky, kteří s příjmem newsletterů souhlasili. Několika z nich jsme se dotázali, jak nakonec postupovali, ovšem během týdne nám přišla jediná odpověď, jejíž autor si přál zůstat v anonymitě.

Po konzultaci s právníkem náš obchod od záměru ustoupil. Způsobená škoda by se obtížné prokazovala a české soudy různých stupňů si často nevyzpytatelně protiřečí. Navíc už na naší stránce na Facebooku jsme byli obviňováni, že se chceme jen zviditelnit. Vzhledem k tomu všemu jsme od podání žaloby ustoupili,“ odpověděl nám jednatel menšího e-shopu.

Našli jste v článku chybu?
17. 6. 2013 18:04
JKL (neregistrovaný)

Tak tohle většinou bývá označované jako "adresa pro odpověď".

Každopádně 95% lidí neví, že adresa odesílatele může být jakákoliv, stejně jako nedovede e-mail používat - tj. neumí správně používat kopii, skrytou kopii, adresáta atd.

Případně se ještě snaží e-mailem tlačit nějaká obrovská kvanta dat a pokud má někdo nějakou starší, "standardní" mailovou schránku s velikostí 10 MB, tak mu to zabijí jedním mailem :-D

17. 6. 2013 17:57
x (neregistrovaný)

Stejne jako je neoveritelna ta zpatecni adresa - coz je mimo jine v mailu zcela jiny udaj.