Hlavní navigace

Majitelé Lunchtime.cz spouští rezervační systém pro restaurace

Martin Vyleťal

Bookio si klade za cíl zcela nahradit papírové rezervační knihy a odstranit nutnost telefonických či e-mailových rezervací. O zákazníky se utká s konkurenčním Restu.cz.

Majitelé projektu Lunchtime.cz, který se specializuje na přehled poledních menu v českých (a moravských) restauracích, rozšiřují svoje služby o rezervační pro restaurace s názvem Bookio.cz. Připomeňme, že firmu, která provozuje Lunchtime.cz, získal loni od původních majitelů Igor Třeslín a slovenská společnost Creative Web, s.r.o., která u našich východních sousedů provozuje podobný meníčkový systém pod názvem Obedovat.sk.

Online systém Bookio umožňuje provádět rezervace přímo na webu nebo FB stránce podniku, ale také přes partnerské weby. Zatím jej podporuje pouze sesterský Lunchtime.cz, ale brzy by se měl objevit i na webech Scuk.czDobresenajim.cz.

„Ač restaurace často mají své internetové rezervační systémy, host musí vždy čekat na ruční potvrzení někoho z personálu. V tom vidíme hlavní výhodu Bookia pro hosty. Je to první systém, který funguje v reálném čase a čistě online. Host vidí, zda je v požadovanou dobu místo, a to si může okamžitě rezervovat online, bez nutnosti čekání na jakékoliv potvrzení," vysvětluje hlavní přednost Bookia jeho zakladatel Igor Třeslín.

Restaurace platí za zavedení systému pevný měsíční poplatek, případně provize za hosty přivedené z webů třetích stran. Jak systém funguje, si můžete zkusitna webech Café Imperial či Dish fine burger bistro. Cílem tvůrců Bookia je zavést online rezervace do 200 restaurací do konce roku.

O ně se bude muset poprat s konkurenčním projektem Restu.cz. Ten původně fungoval pod názvem Alakarte.cz, ale letos prošel restartem a změnou jména.

Tip Content Kortanová

Do firmy, která jej provozuje navíc letos majetkově vstoupila investiční společnost Miton Investment (odkoupila podíl ve výši 30%). Restu chce zákazníky lákat mimo jiné na věrnostní systém. Za každou rezervaci totiž získáte body a za určitý počet bodů pak voucher do restaurace.

Obě služby v nejbližších týdnech plánují představit své mobilní aplikace.

Našli jste v článku chybu?
4. 10. 2013 11:21
matesola (neregistrovaný)

Ad Resdiary

"Jednoduše Vám nastavíme systém a vy se jen postarejte, ať někdo v restauraci čte emaily a potvrzuje rezervace."

Whaaat??? Který je rok proboha? 2003?

"My se postaráme o to, abychom Vám našli nové klienty a vy nám zaplatíte cca 10% z obratu."

Prosím?!?

Btw překlad stránek, které mi mají prodat něco za 30 000,-/rok je hroznej. No hodně štěstí.

3. 10. 2013 22:41
Marek (neregistrovaný)

Myslim, ze na trh prave vstupuje jeste zahranicni hrac ResDiary. Tento system je naprosto komplexni a jeho vyhodou bude prave mezinarodnost. Restauracim jde predevsim o mnozstvi rezervaci www.resdiary.cz