Hlavní navigace

Majitelé Slevomat Ventures výrazně navýšili základní kapitál firmy

Martin Vyleťal

Současně bylo oficiálně odhaleno, kdo za investičním fondem Slevomatu stojí. Změna akcionářské struktury souvisí s financováním pro projekt Damejidlo.cz.

Základní kapitál společnosti Slevomat Ventures byl v listopadu výrazně navýšen, z původních 2 milionů Kč na současných více než 15 milionů Kč. Vyplývá to ze záznamů obchodního rejstříku.

Firma Slevomat Ventures vznikla loni na podzim a její tým pod vedením bývalého šéfa slevového serveru Slevomat.cz Tomáše Čupra se zabývá investicemi a provozem doplňkových po zákazníky a partnery Slevomatu.

Zatím jedinou dosud oficiálně oznámenou investicí byl loňský majetkový vstup do firmy Pizzatime s.r.o., která provozuje agregátor nabídek dovozu hotových jídel do domu Damejidlo.cz. Čupr figuruje jak ve Slevomat Ventures, tak v Pizzatime. V obou společnostech zastává funkci výkonného ředitele.

Původně Slevomat Ventures ve firmě Pizzatime vlastnil podíl ve výši 80 %. Letos v únoru ale část z tohoto podílu, přesně 16 %, získala společnost bizthusiasm B.V., registrovaná na Nizozemských Antilách. Bizthusiasm je investiční společnost, která patří právě Čuprovi.

Zatímco majetkové podíly ve firmě provozující agregátor nabídek dovozu hotových jídel do domu byly od počátku zřejmé, kdo stojí ve skutečnosti za firmou Slevomat Ventures vědí pouze zasvěcení. Jedná se totiž o akciovou společnost s akciemi na majitele. Čupr letos v únoru na setkání s novináři prozradil, že ve Slevomat Ventures vlastní zhruba třetinový podíl. Kdo ovládá zbytek firmy, ale nekomentoval.

Miton, Enern a Bizthusiasm

Z informací, které byly zveřejněny v souvilosti s navýšením základního jmění společnosti Slevomat Ventures o 13 426 184 Kč, vyplývá, že nově vydané akcie nakoupily tři společnosti. Miton Investment získal akcie v nominální hodnotě 6 300 000 Kč, Bizthusiasm akcie v nominální hodnotě 1 674 373 KčEnern Tech 1 Coöperatief, kterou vlastní exšéf Centrum Holdings Pavel Mucha (spolu s dalšími společníky) akcie v nominální hodnotě 5 451 811 Kč.

Navýšení základního kapitálu má sloužit především k financování dalšího rozvoje projektu Damejidlo.cz. Z vyjádření jednoho z akcionářů dále vyplývá, že v souvislosti s navýšením základního kapitálu došlo i ke změně akcionářské struktury Slevomat Ventures.

Změna akcionářské struktury souvisí s financováním pro projekt Damejidlo.cz, na kterém se podíleli pouze původní akcionáři společnosti. Došlo k drobným přesunům v efektivním vlastnictví projektu Damejidlo.cz. Principy a vlastnictví Slevomat Ventures jako investiční platformy se nikterak nemění a budeme jí dále společně využívat, uvedl k navýšení základního kapitálu spolumajitel Miton Investment Tomáš Matějček.

Miton Slevomat Ventures čtyři pětiny firmy Pizzatime ocenil na 4 miliony Kč

Z účetní uzávěrky společnosti Slevomat Ventures za rok 2012 vyplývá, že společnost Pizzatime byla v okamžiku prodeje ohodnocena na 5 milionů Kč. Slevomat Ventures se za podíl ve výši 80 % zavázal uhradit částku 4 miliony Kč.

Nicméně částku zřejmě nezaplatil najednou, protože v účetní uzávěrce se můžeme dočíst, že krátkodobé závazky představují doplatek kupní ceny podílu v ovládané společnosti Pizzatime s.r.o. Závazek ve výši 2 000 tis. Kč je splatný v následujícím účetním období.

Zajímavá je také informace o odprodeji 16 % podílu v Pizzatime Čuprově společnosti Bizthusiasm. V účetní uzávěrce je uvedeno, že Společnost na základě rozhodnutí jediného akcionáře prodala 16 % podíl v ovládané společnosti Pizzatime s.r.o. se ztrátou 768 tisíc Kč. Bizthusiasm by tak 16 % v Pizzatime získal za pouhých 32 tisíc Kč.

Čupr si půjčil 1,5 milionů Kč

Podle údajů z účetní uzávěrky Slevomat Ventures skončilo hospodaření Pizzatime v roce 2012 ztrátou 2,16 milionů Kč. Majoritní akcionář firmě mimo jiné vypomohl dlouhodobou půjčkou.

Slevomat Ventures poskytl v roce 2012 společnosti Pizzatime půjčku ve výši 995 tisíc Kč s úrokovou sazbou p.a. 0 % a s datem splatnosti 31.12.2015. Úvěr získal nejen samotný provozovatel serveru Damejidlo.cz, ale i předseda představenstva Slevomat Ventures Tomáš Čupr. Investiční fond mu půjčil 1,52 milionů Kč s roční úrokovou sazbou 5 %. Peníze musí splatit nejpozději koncem roku 2015. Na co přesně si Čupr půjčoval není zřejmé.

Informaci považujeme za důvěrnou a má širší kontext, tzn. že se k tomu nebudeme vyjadřovat, uvedl Tomáš Matějček z Miton Investment. 

Našli jste v článku chybu?

8. 1. 2014 11:10

No, takhle se kvalitní žurnalistika opravdu nedělá. Pracovala jsem jako novinářka víc než 5 let se zaměřením na problematické kauzy, tedy o získávání informací, aby se z nich stala fakta, něco vím a přístup "kontaktovali jsme Vás, vy jste nereagoval, tak něco napíšeme a omluvíme to tím, že fakta se špatně ověřují bez komunikace...", mě docela šokuje.
Buď mám informace, které jsou potvrzené a mohu s nimi pracovat nebo nemám a pak musím dál shánět cokoliv na podporu svého tvrzení.
Navíc takh…

8. 1. 2014 12:58

Tak jednak nechápu smysl kopírovat informace, které si může kdokoliv najít již v jiném zdroji, když k nim nemáte nic nového. Budete teď u všech firem v oboru kopírovat účetní závěrky z obchodního rejstříku?
Pak interpretace účetní závěrky se slovním doprovodem "Nicméně částku zřejmě nezaplatil najednou", působí velmi nejistě - logicky, když neznáte souvislosti, těžko ji můžete rozebírat. Pak bych si informace buď sehnala nebo nerozebírala...
A finální věta "Na co přesně si Čupr půjčoval není zře…

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Bižuterie tisícinásobně překračuje povolené limity

Bižuterie tisícinásobně překračuje povolené limity

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček