Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Malý český ISP způsobil světový kolaps.

Michael Polák aura:53
22. 2. 2009 13:32

Re: ucit se, ucit se, ucit se ....

celé vlákno
Ano, shodneme. Ale zásadně nesouhlasím s názorem, že je to proto, že bychom byli v CZF tak neschopní - je to proto, že síť je relativně malá a pravidla hry jsou u nás oproti velkému komerčnímu Internetu zatím strašně jednoduchá.

Pokud víš o nějakém jiném srovnatelně velkém experimentu s privátními BGP ASN, který by současně kladl důraz na vlastní, nikoliv jen pronajatou architekturu, tak se o tom rozepiš. Osobně si myslím, že CZF je fakt zajímavé "hřiště", protože řada sítí tam má více než jeden hraniční BGP router a vznikají tam celkem zajímavé topologie. Samozřejmě si v podstatě jen hrajeme - ale zase bych nepodceňoval vliv, který CZF bude mít na množství subjektů, které budou schopné se chovat v budoucnu jako plnohodnotný ISP i ve veřejném prostoru.

Prostě některé firmy daly přednost tomu posílat peníze někam do ciziny, aby byly LIR a měly vlastní adresy a vlastní AS a mohly se do té hry s tranzitem a peeringem zapojit, i když to třeba neumí, jako na té Moravě. My naproti tomu tohle odložili, a řekli si, že zatím si budeme spíš hrát lokálně, a budeme se snažit vybudovat si dostatečně neotřesitelnou pozici na poli poslední míle... to ale neznamená, že až přijde ten správný den, že pak nebudeme umět to BGP nastavit, že jo..
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul