Hlavní navigace

Mapy.cz: aktualizace snímků a databáze adres, inteligentnější vyhledávání

Jiří Macich ml.

Seznam.cz hlásí novinky u svých internetových map Mapy.cz. Během prázdnin byla nasazena novější základní mapa a aktualizovaná turistická mapa i s vrstvami turistických a cyklistických stezek. Částečně aktualizace se dočkala i mapa s leteckými snímky, která nyní pro některé lokality slibuje vyšší úrovní detailu. U Prahy a Brna jsou nyní k dispozici letecké snímky do vyšší úrovně přiblížení, než jakou disponuje základní mapa (zoom s 12,5 cm na pixel). Nové snímky mají být také ostřejší a…

Seznam.cz hlásí novinky u svých internetových map Mapy.cz. Během prázdnin byla nasazena novější základní mapa a aktualizovaná turistická mapa i s vrstvami turistických a cyklistických stezek. Částečně aktualizace se dočkala i mapa s leteckými snímky, která nyní pro některé lokality slibuje vyšší úrovní detailu. U Prahy a Brna jsou nyní k dispozici letecké snímky do vyšší úrovně přiblížení, než jakou disponuje základní mapa (zoom s 12,5 cm na pixel). Nové snímky mají být také ostřejší a barevnější, takže prý půjde lépe rozpoznat jednotlivé objekty.

Vývojáři od služby Mapy.cz dokončili práce na novém regionserveru, což je komponenta zodpovědná v rámci map za vyhledávání. Ruku v ruce s novým regionserverem přichází i aktualizace adresních dat v České republice. Máme teď rovněž k dispozici nový nástroj pro správu a editace adres, díky kterému můžeme případné chyby v zaměření adres, hlášené našimi uživateli, řešit v podstatě ‚ihned‘, bez čekání na další aktualizace od dodavatelů dat. Nový regionserver posunul schopnost ‚stroje‘ porozumět psanému českému textu zase o stupeň dále. Mimo jiné teď umí správně skloňovat a poradí si rovněž s celou řadou dotazů zadaných běžnou řečí. Zkuste si např. vyhledat ‚hotely poblíž Chrudimi‘ (oproti jen ‚hotely Chrudim‘), píše se na blogu služby Mapy.cz.

Našli jste v článku chybu?
31. 8. 2009 11:10
tommyq (neregistrovaný)
Nějak jsem si žádné aktualizace nevšiml - budovy a ulice 3 roky staré tam stále nejsou. A to se jedná v jednom případě i o Brno. Co aktualizovali? Prahu?
31. 8. 2009 13:14
Marek Chlup (neregistrovaný)
To je fakt super ukázka - zazoomujete pro získání větších detailů a zmizí budovy a je tam staveniště:-) Prostě hrubší vrstva je mladší než ta jemnější (nebo naopak a ty budovy byly odstřeleny:-).