Hlavní navigace

Mapy.cz nabízejí nový pohled na česká města a památky z ptačí perspektivy

Redakce

Snad i vášeň zakladatele Seznamu Iva Lukačoviče pro létání malými letadly inspirovala firmu k zajímavému nápadu. K již zavedeným satelitním snímkům nafotili 140 měst a mist České republiky ze čtyř stran z ptačí perspektivy. Novou funkci na serveru Mapy.cz zprovoznil Seznam dnes odpoledne. Zámek Hluboká z ptačí perspektivy

Snad i vášeň zakladatele Seznamu Iva Lukačoviče pro létání malými letadly inspirovala firmu k zajímavému nápadu. K již zavedeným satelitním snímkům nafotili 140 měst a mist České republiky ze čtyř stran z ptačí perspektivy. Novou funkci na serveru Mapy.cz zprovoznil Seznam dnes odpoledne.

Zámek Hluboká z ptačí perspektivy

Zámek Hluboká z ptačí perspektivy

“Nově tak uživatelé mohou kromě střech vidět například i fasády domů, nebo jejich vchody,” píše na firemním blogu manažer služby Adam Chvaja. Je to podle něj nejen zajímavé, nýbrž i praktické: člověk se rychleji a lépe zorientuje na neznámých místech.

START17

Ikona modrého ptáka

“U všech velkých měst (další budou postupně přibývat), se uživatelé postupným přibližováním letecké mapy dostanou až na šikmé snímky. Tím ovšem možnosti putování a hledání nové perspektivy nekončí. Vybraný objekt si lze pomocí navigačních šipek prohlédnout ze všech čtyř stran. Pro rychlejší přístup k šikmým snímkům pomůže ikona modrého ptáka, kterou najdete pod nástrojem pro přibližování v mapě,” vysvětluje ovládání.

Seznam svým krokem ukončil spekulace o tom, jak hodlá odpovědět na populární funkci Street View na konkurenčních mapách od Googlu. Rival české internetové jedničky letos významně rozšířil pokrytí České republiky a po dohodě s Úřadem na ochranu osobních údajů nafotil ulice desítek měst.

Našli jste v článku chybu?
15. 12. 2011 18:39

Dobu snímání odhaduji na cca polovinu roku 2009 - na RWY 24 na Ruzyni je letadlo SkyEurope, které tam ještě v srpnu 2009 létaly. Odhadu odpovídá i stupeň rozestavěnosti městského okruhu na jihozápadě Prahy (silnice R1).

15. 12. 2011 18:20

Nápad to nebyl zas tak původní, Microsoft měl Bird's Eye už ve verzi map před Bingem a Google také ve 45° pohledu pár měst nasnímal. Seznamu je ale nutno nechat, že v rámci naší republiky své rivaly v tomto směru (a podle mého na dost dlouhou dobu) předběhl. Osobně tento ptačí pohled preferuji, je to skvělý kompromis mezi ortofoto a 3D, takže mě novinka Seznamu skutečně velmi potěšila (hlavně když konkurence je v nedohlednu, samé sliby a skutek utek :)