Hlavní navigace

Masturbace v kruhu

František Fuka 26. 7. 2004

Kamarád, který podnikal v internetovém pornu, mi kdysi vysvětloval, co to znamená "Circle Jerk-Off". Doslovný překlad "masturbace v kruhu" odkazuje na kratochvíli oblíbenou např. na skautských táborech, kdy si chlapci stoupli do kruhu, aby každý na každého viděl, a pak se sebeukájeli. V internetovém byznysu to ovšem znamená něco jiného.

Kamarád, který podnikal v internetovém pornu, mi kdysi vysvětloval, co to znamená „Circle Jerk-Off“. Doslovný překlad „masturbace v kruhu“ odkazuje na kratochvíli oblíbenou např. na skautských táborech, kdy si chlapci stoupli do kruhu, aby každý na každého viděl, a pak se sebeukájeli. V internetovém byznysu to ovšem znamená něco jiného: Je to termín pro sérii stránek (umístěných na mnoha různých serverech), které na sebe navzájem odkazují s příslibem čehosi zdarma (většinou porna nebo ilegálního softwaru), aniž by se ona slibovaná věc zdarma někde na daných stránkách vyskytovala. Jistě jste na něco podobného již narazili, pokud jste někdy „náhodou“ do nějakého vyhledavače zadali „free porn“ nebo „warez download“.

K čemu to je? K tomu, že uživatel bloudí po stránkách, zvedne jim návštěvnost v „toplistech“ a uvidí tuny bannerů na jiné (již placené) služby a možná jich i využije. A jako bonus se mu možná do počítače dostane nějaký virus, dialer a podobně… A proč o tom píšu?

Protože jsem si na Circle Jerk-Off (na tu internetovou verzi, samozřejmě!) vzpomněl, když jsem tak brouzdal po internetových stránkách a viděl, že okurková sezóna je v plném proudu. A nemyslím tím jen zásadní odhalení typu „Prsatá žena má chuť na sex“ (to totiž může být hodnotná informace, pokud jste např. její manžel nebo milenec, a kromě toho, Blesk má okurkovou sezónu pořád).

Okurková sezóna vrcholí, není o čem psát a je tím bolestněji patrné, že většina internetových „zpráv“ je buď o ničem, nebo upozorňuje na zprávy o ničem na jiných serverech. Exceluje v tom Pooh.cz, který se za to aspoň nestydí a své „články“ rovnou označuje názvem „Okurková sezóna“ a pořadovým číslem. Abych nekřivdil, mezi „okurkovými“ články se sem tam krčí informace o tom, že existují přenosné USB disky, že BonusWeb možná končí a možná ne a možná končí jenom jeho část a že máme „zahodit IE a pořídit si DE“ (což je nadstavba nad IE, která bez IE nefunguje).

Hitem týdne se proto stává „válka bloggerů“. Ta spočívá v tom, že člověku X se nelíbí, že člověk Y měl někde přednášku „o problematice bloggingu“ a uvrhl tím všechny správné bloggery do špatného světla. Nebo špatné bloggery do správného světla. Ano, jak říkával Kevin Mitnick: „WTF?“

MIF16

Následně je o tomtéž (a o reakcích na totéž) půl tuctu postů na různých blozích a dokonce i „JitkaCL“, majitelka serveru Lapiduch.cz (kopie populárního Lopuch.cz) informuje v klubu „Diskuzní servery“ o tomtéž a čile maže dotazy „Jak toto souvisí s diskusními servery?“. Pro toho, kdo nebyl při začátku sporu, je již zhola nemožné pochopit, o co vlastně jde. A přátelé kvalitních diskuzí mají posvícení.

A tak díky okurkové sezóně má dnes Fuka o čem psát glosu. A nejen to! Záhy můžeme očekávat články reagující na tuto glosu, ať už konfrontačně („Fuka opět veřejně masturbuje“), konstruktivně („Jsem hrdý na to, že masturbuji“), nebo filosoficky („Lupa by měla masturbovat s někým jiným než s Fukou“). Až se o těchto reakcích někdo zmíní na příštím mezinárodním bloggerském srazu, kruh se uzavře a může začít znovu, lépe a radostněji. Touto glosou jsem vlastně spasil Internet.

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Léčba Alzheimera začíná pozdě, říká profesorka

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše