Hlavní navigace

mBank mění logo a v únoru nabídne nové internetové bankovnictví

 Autor: mBank
Martin Vyleťal 27. 11. 2013

Na zákazníky čekají nové funkce včetně vyhledávače či propojení s Facebookem. Na první pohled zaujme design, který se radikálně odlišuje od dosud užívaných tabulkových přehledů.

mBank chystá na příští rok velké změny. Po šesti letech od vstupu na tuzemský trh změní v únoru svou firemní identitu. Nové logo připomínající čárový kód vychází z barev toho stávajícího s kytičkou. Firma bude používat dvě barevné variace. Červená bude určena pro osobní klienty, zelená pro prodnikatele. Rebranding přijde banku v Polsku, Česku a na Slovensku zhruba na 10 milionů zlotých (65 milionů Kč).

Nová korporátní identita
Autor: mBank

Nová korporátní identita

V roce 2012 banka vykázala v Česku a na Slovensku zisk 70 milionů Kč. Letos podle Romana Truhláře, generálního ředitele mBank, bude zisk zřejmě dvojnásobný.

Další změna, kterou zákazníci zřejmě ani nepostřehnou, je přejmenování samotné banky. Ta sice nabízí na trhu služby pod značkou mBank, ve skutečnosti ale klienti podepisují smlouvy s BRE Bank Group. Nově bude na smlouvách figurovat mBank Group. K přejmenování v Česku a na Slovensku by mělo dojít nejpozději se začátkem nového roku. V Polsku ke změně došlo již toto pondělí.

Zbrusu nové internetové bankovnictví za 30 milionů eur

Kromě nové korporátní identity, loga a názvu se klienti mohou těšit na zbrusu nové internetové bankovnictví. V Polsku již bylo oficiálně spuštěno, v Česku začne fungovat v únoru. Nejprve ale pro užší skupinu klientů.

Jako první jej začnou používat zákazníci, kteří sami požádají o přednostní přístup v současném internetovém bankovnictví. Všichni zákazníci pak získají přístup do nového bankovnictví nejpozději v druhém kvartále 2014, upřesnili zástupci banky na dnešním setkání s novináři.

Vývoj nového internetového bankovnictví trval 14 měsíců a podílel se na něm tým 200 lidí. Náklady na vývoj dosáhly 30 milionů eur.

Naším cílem bylo navrhnout jednoduché, přehledné, funkční a uživatelsky přátelské internetové bankovnictví, které spojuje užitečné funkce s intuitivní navigací a svěžím, neotřelým designem, uvedl Michał Panowicz, výkonný ředitel projektu.

Prezentace Michała Panowicze (výkonný ředitel projektu New mBank) na konferenci Money of The Future, která se konala 24. října v Moskvě (PDF, 54,6 MB).

Nové internetové bankovnictví se na první pohled radikálně odlišuje od dosud užívaných tabulkových přehledů.

Stav výdajů a příjmů v podobě grafu.
Autor: mBank

Stav výdajů a příjmů v podobě grafu.

Klienti si mohou určit limity pro jednotlivé kategorie plateb, např. nákupy protravin a drogerie, a následně v přehledných grafech sledovat, kolik z daného rozpočtu už reálně vyčerpali. Historie plateb lze procházet díky vyhledávacímu oknu s našeptávačem. Na podobném principu funguje i zadávání příkazů k úhradě. Pomocí vyhledávače s našeptávačem lze totiž prohledávat seznam příjemců. 

Internetové bankovnictví podporuje propojení s Facebookem. Je tak možné do něj nahrát kontakty z Facebooku a přiřadit k nim čísla bankovních účtů. Pokud uživatel zadá platbu na kontakt z Facebooku, peníze se převedou na bankovní účet, který je ke kontaktu přiřazen, ale příjemce peněz je o této transakci okamžitě informován prostřednictvím FB Connect. Informace se ale nezobrazuje ve veřejně dostupném feedu.

Princip spočívá v tom, že pokud chcete někomu poslat peníze, ale nevíte jeho číslo účtu, jednoduše mu přes nové internetové bankovnictví pošlete platbu. Jemu se zobrazí jako zpráva na Facebooku s odkazem, na kterém vyplní své číslo účtu, a platba odchází. Systém si číslo účtu do budoucna bude pamatovat, takže další platby už chodí standardně, uvedl Vítek Novák z mBank.

Mezi další zajímavosti patří například připravenost bankovnictví na podporu P2P plateb. 

Našli jste v článku chybu?

27. 11. 2013 17:06

tdvorak (neregistrovaný)

Na současném bankovnictví oceňuju tu jednoduchost, svižnost. Pokud z toho udělají omalovánky a ajaxové peklo, jako třeba Kb, dost mě mBank zklame.

27. 11. 2013 20:35

Tomas (neregistrovaný)

Dobrý večer,
co na mBank oceňuji již od začátku, je právě podoba internetového bankovnictví. Možná vypadá trošku zastarale, ale splňuje vše co má a hlavně je jednoduché, funkční. Moc se přimlouvám za to, aby zůstala volba mezi starým a novým systémem. Kdo chce, ať si zapne nové cool mega super graficky promakané, ale nechte i tu funkční verzi co je teď. Nechce se mi měnit banku ale tohle je důvod proč to udělat a přesunout se na Fio, které mám zatím jen jako záložní a pro slovenské platby.

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO