Hlavní navigace

Mega se chce rozšířit o bezpečný e-mail, chat, video a "mobilní služby"

David Slížek

Kim Dotcom plánuje s úložištěm Mega expandovat do dalších oblastí, které podle něj nejsou dost „bezpečné“. A nově podporuje také platby přes decentralizovanou měnu BitCoin.

Své plány na rozvoj úložiště Mega oznámil Kim Dotcom o víkendu v sérii zpráv na Twitteru. „V následujících letech chystá Mega rozšíření z bezpečného cloudového úložiště k bezpečnému e-mailu, chatu a hlasovým službám, videu a ‚mobilním službám‘,“ slíbil například.

Dotcom tak pokračuje ve svém tažení za „bezpečné“ (rozuměj šifrované) služby na Internetu. „Věřte mi, další velkou věcí na Internetu je ochrana soukromí (privacy). A Mega se celé točí kolem ochrany soukromí. Jsme ‚Privacy Company‘,“ popisuje strategii firmy v dalším tweetu.

UX17_snitker

Jak by mohly nové služby vypadat zatím jasné není. Jasné je, že Dotcom obviňuje současné nejpoužívanější služby jako je Gmail, iCloud nebo Skype z toho, že tajně spolupracují s americkou Národní bezpečnostní agenturu (National Security Agency, NSA), která pro ministerstvo obrany sbírá informace o možných bezpečnostních rizicích. Důkazy ale nenabízí.

Další novinkou Mega, kterou Dotcom o víkendu oznámil, je možnost platit za prémiové služby úložiště prostřednictvím decentralizované měny Bitcoin. K dispozici jsou tři měsíční a tři celoroční varianty plateb. A spojení s nezávislým systémem Bitcoinů dává z hlediska filozofie Mega určitě smysl.

Našli jste v článku chybu?
11. 7. 2013 12:03
dadada (neregistrovaný)

Jak nepoužitelné? Vytvořím si účet, nahraji na něj hd avatara link ke stažení postnu do fora a film tam bude ke staženi na věky věku.

18. 2. 2013 19:52
Magiland (neregistrovaný)

Mnojo, na co taky nalákal uživatele, když je to na warez nepoužitelné ..