Hlavní navigace

Menší změny v Přehledech (Insights) Stránek na Facebooku

Daniel Dočekal 12. 10. 2013

Facebook mírně změnil Přehledy (Insights) Stránek a pokračuje v postupném odchodu od metriky PTAT (lidé, kteří o tom mluví)

Na konci září jsem se v Lidé, kteří o tom mluví? Facebook postupně opouští zjednodušenou metriku zmiňoval o odchodu od metriky se zkratkou PTAT (People talking abou that nebo „lidé, kteří o tom mluví). Čerstvě aktualizované Přehledy (Insights) to stále potvrzují. Zároveň došlo k zpřístupnění "nových“ Přehledů (Insights) všem uživatelům.

Podstatné změny? PTAT bylo (správně) rozděleno na jednotlivé složky, takže je možné se lépe orientovat. Správci Stránek se snadno dozvědí nejenom vše o pozitivních signálech, ale také o těch negativních – odchody fanoušků skrytí obsahu, nahlášení spamu. Velmi dobré je i poskytnutí informací o tom, kdy jsou fanoušci nejvíce online a jaký obsah mají nejvíce v oblibě. Detailní a užitečné jsou i informace o každém jednotlivém příspěvku.

Nové Přehledy (Insights) byly přitom zpřístupněny už v srpnu, takže pokud chcete detailnější popis, najdete ho v článku Nové statistiky stránek na Facebooku přinesly užitečné novinky. Ve čtvrtek 10. října Facebook pouze zpřístupnil nové Přehledy všem správcům Stránek. A provedl některé menší změny v některých výstupech.

Přehledy (Insights) jsou nakonec složené z šesti částí – celkový přehled, informace o aktivitách nazvaná „To se mi líbí“, podstatné informace o dosahu (reach), návštěvách na stránce, aktivitě příspěvků a demografickém složení fanoušků, oslovených uživatelů a „zainteresovaných lidí“.

Přehledu najdete informaci o celkovém počtu fanoušků, dosahu z právě uplynulého týdne a původní PTAT rozdělení do „zainteresovaných lidí“, vývoje líbí, komentářů, sdílení a kliknutí na příspěvek. A samozřejmě přehled nejnovějších příspěvků s základními čísly.

To se mi líbí je možné rozšířit sledované období, ale bohužel pouze maximálně zhruba tři měsíce zpět. Vidět je zde vývoj počtu fanoušků, změny v počtech a odkud vaši fanoušci vlastně přišli. Čas od času se na do grafu i vyplatí kliknout, objeví se tak další informace.

Dosah opět umožňuje nastavit časové období a zjistit, jak se vyvíjel organický či placený dosah, líbí (like), komentáře a sdílení. Podstatný je třetí graf, informace o skrytí, nahlášení spamu a odchodu fanoušků.

Návštěvy mají také nastavitelné časové období a umožňují pochopit dění na samotné stránce, tedy jak byly zobrazeny „karty“ (Page Tabs), které Stránka má. A také zjistit zmínky, příspěvky od ostatních, oznámení polohy a externí odkazy.

Příspěvky obsahuje hodně užitečnou informaci o tom, v jaké dny v týdnu a v jaké hodiny jsou vaši fanoušci nejvíce aktivní. Může být hodně prospěšná tam, kde máte fanoušky méně aktivní v některé části týdne či dne. Je zde i dostupný kompletní přehled všech příspěvků s údaji o nich. Je zde ale i možnost přepnout ještě na typy příspěvků a zjistit, jak se liší úspěšnost podle typu použitého příspěvku.

V poslední volbě, Osoby, jsou přístupná sociodemografická data o složení fanoušků (a oslovených/zainteresovaných uživatelů). Bohužel pouze ženy/muži, věkové složení, země, město a jazyk. 

Našli jste v článku chybu?

13. 10. 2013 10:09

Zvláštní, protože právě ten minimalistický pohled z předchozích je stále přítomný a nezměnilo se v tomto ohledu nic.

13. 10. 2013 10:01

Petr (neregistrovaný)

Možná jde jen o zvyk, ale mě nové přehledy facebooku nesedí. Zatímco předtím si každý mohl udělat na základě minimalistických týdenních údajů malou analýzu v hlavě sám, tak ta je mu teď předkládána v tolika grafech, až se v ní snadno ztratí a ve výsledku mu neřekně nic. Navíc mi přijde otřesná grafika, která odrazuje od dalšího zkoumání. No a hlavní výtka, jako doposud se na statistiky nešlo spolehnout a často vypadávaly, tak to samé trvá i teď, takže místo totálního předělání mohli raději přida…

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat