Hlavní navigace

Menší změny v Přehledech (Insights) Stránek na Facebooku

Daniel Dočekal 12. 10. 2013

Facebook mírně změnil Přehledy (Insights) Stránek a pokračuje v postupném odchodu od metriky PTAT (lidé, kteří o tom mluví)

Na konci září jsem se v Lidé, kteří o tom mluví? Facebook postupně opouští zjednodušenou metriku zmiňoval o odchodu od metriky se zkratkou PTAT (People talking abou that nebo „lidé, kteří o tom mluví). Čerstvě aktualizované Přehledy (Insights) to stále potvrzují. Zároveň došlo k zpřístupnění "nových“ Přehledů (Insights) všem uživatelům.

Podstatné změny? PTAT bylo (správně) rozděleno na jednotlivé složky, takže je možné se lépe orientovat. Správci Stránek se snadno dozvědí nejenom vše o pozitivních signálech, ale také o těch negativních – odchody fanoušků skrytí obsahu, nahlášení spamu. Velmi dobré je i poskytnutí informací o tom, kdy jsou fanoušci nejvíce online a jaký obsah mají nejvíce v oblibě. Detailní a užitečné jsou i informace o každém jednotlivém příspěvku.

Nové Přehledy (Insights) byly přitom zpřístupněny už v srpnu, takže pokud chcete detailnější popis, najdete ho v článku Nové statistiky stránek na Facebooku přinesly užitečné novinky. Ve čtvrtek 10. října Facebook pouze zpřístupnil nové Přehledy všem správcům Stránek. A provedl některé menší změny v některých výstupech.

Přehledy (Insights) jsou nakonec složené z šesti částí – celkový přehled, informace o aktivitách nazvaná „To se mi líbí“, podstatné informace o dosahu (reach), návštěvách na stránce, aktivitě příspěvků a demografickém složení fanoušků, oslovených uživatelů a „zainteresovaných lidí“.

Přehledu najdete informaci o celkovém počtu fanoušků, dosahu z právě uplynulého týdne a původní PTAT rozdělení do „zainteresovaných lidí“, vývoje líbí, komentářů, sdílení a kliknutí na příspěvek. A samozřejmě přehled nejnovějších příspěvků s základními čísly.

To se mi líbí je možné rozšířit sledované období, ale bohužel pouze maximálně zhruba tři měsíce zpět. Vidět je zde vývoj počtu fanoušků, změny v počtech a odkud vaši fanoušci vlastně přišli. Čas od času se na do grafu i vyplatí kliknout, objeví se tak další informace.

Dosah opět umožňuje nastavit časové období a zjistit, jak se vyvíjel organický či placený dosah, líbí (like), komentáře a sdílení. Podstatný je třetí graf, informace o skrytí, nahlášení spamu a odchodu fanoušků.

Návštěvy mají také nastavitelné časové období a umožňují pochopit dění na samotné stránce, tedy jak byly zobrazeny „karty“ (Page Tabs), které Stránka má. A také zjistit zmínky, příspěvky od ostatních, oznámení polohy a externí odkazy.

CIF16

Příspěvky obsahuje hodně užitečnou informaci o tom, v jaké dny v týdnu a v jaké hodiny jsou vaši fanoušci nejvíce aktivní. Může být hodně prospěšná tam, kde máte fanoušky méně aktivní v některé části týdne či dne. Je zde i dostupný kompletní přehled všech příspěvků s údaji o nich. Je zde ale i možnost přepnout ještě na typy příspěvků a zjistit, jak se liší úspěšnost podle typu použitého příspěvku.

V poslední volbě, Osoby, jsou přístupná sociodemografická data o složení fanoušků (a oslovených/zainteresovaných uživatelů). Bohužel pouze ženy/muži, věkové složení, země, město a jazyk. 

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Antibakteriální mýdla nepomáhají, spíš škodí

Antibakteriální mýdla nepomáhají, spíš škodí

Lupa.cz: Poučný příběh jednoho rozšíření pro Chrome

Poučný příběh jednoho rozšíření pro Chrome

120na80.cz: Rodiče, pozor: jak dodat vitamín D bez rizika

Rodiče, pozor: jak dodat vitamín D bez rizika

Vitalia.cz: Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Podnikatel.cz: Vrcholový řídící zaměstnanec za 75 tisíc

Vrcholový řídící zaměstnanec za 75 tisíc

DigiZone.cz: Nejnovější špičkové TV ve videu

Nejnovější špičkové TV ve videu

DigiZone.cz: Na jaká videa se vlastně díváme

Na jaká videa se vlastně díváme

Vitalia.cz: 7 příčin neplodnosti u žen: pravda a mýty

7 příčin neplodnosti u žen: pravda a mýty

Podnikatel.cz: ČSSZ posílá přehled o důchodovém kontě

ČSSZ posílá přehled o důchodovém kontě

Vitalia.cz: Tohle všechno se dá usušit

Tohle všechno se dá usušit

DigiZone.cz: Samsung EVO-S: novinka pro Skylink

Samsung EVO-S: novinka pro Skylink

120na80.cz: Zázrak ze smetiště: co léčí lopuch?

Zázrak ze smetiště: co léčí lopuch?

Vitalia.cz: Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

DigiZone.cz: LG OLED65E6: první pohled

LG OLED65E6: první pohled

Podnikatel.cz: Takhle se prodávají mražené potraviny

Takhle se prodávají mražené potraviny

120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

Vitalia.cz: Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

DigiZone.cz: DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

Lupa.cz: Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Vitalia.cz: Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní