Hlavní navigace

"Metro" se možná změní na "Modern UI Style"

Daniel Dočekal

Problémy s použitím názvu „Metro“ pro uživatelského rozhraní  (nejenom) Windows 8 možná dospěly k řešení. Poté co Microsoft zjistil, že nemůže používat název „Metro“, protože se to nelíbí společnosti Metro AG (vlastnící mimo jiné řetězec obchodů Makro), musel od používání tohoto názvu upustit. Hledání náhradního názvu je možná u konce, zahraniční média z výskytu „Modern UI Style“ v článcích na MSDN usuzují na to, že právě toto poněkud krkolomné označení by se mohlo stát používanou náhradou. Na…

Problémy s použitím názvu „Metro“ pro uživatelského rozhraní  (nejenom) Windows 8 možná dospěly k řešení. Poté co Microsoft zjistil, že nemůže používat název „Metro“, protože se to nelíbí společnosti Metro AG (vlastnící mimo jiné řetězec obchodů Makro), musel od používání tohoto názvu upustit.

Hledání náhradního názvu je možná u konce, zahraniční média z výskytu „Modern UI Style“ v článcích na MSDN usuzují na to, že právě toto poněkud krkolomné označení by se mohlo stát používanou náhradou. Na sociálních sítích se mezitím objevilo vtipkování na téma, jak se už můžeme těšit, až Microsoft oznámí, že „Modern UI Style“ se již také nepoužívá, protože byl vyvinut ještě modernější styl. 

Našli jste v článku chybu?
13. 8. 2012 11:20

Tak tomu říkám boží mlýny. wxWindows donutili přejmenovat na wxWidgets (a oproti Lindows žádné asociace s Windows nejsou, jedná se o multiplatformní vývoj aplikací), obdobně Windows Commander byl nucen změnit název na Total Commander. Škodolibě jim to přeju.