Hlavní navigace

Michal Čupa opouští český Microsoft a míří do Ruska

Jiří Macich ml.

Michal Čupa opouští post generálního ředitele české pobočky společnosti Microsoft, kde teprve loni nahradil Jiřího Deváta. Michal Čupa byl totiž jmenován do nově vytvořené pozice generálního ředitele pro online služby v Rusku. Od 1. května tak bude zodpovědný za ustavení a rozvoj internetových služeb na nejrychleji se rozvíjejícím evrospském trhu. Tuto novou výzvu jsem s radostí přijal. Online služby otevírají zajímavé možnosti pro miliony zákazníků a partnerů. Rusko je v tomto směru a z…

Michal Čupa opouští post generálního ředitele české pobočky společnosti Microsoft, kde teprve loni nahradil Jiřího Deváta. Michal Čupa byl totiž jmenován do nově vytvořené pozice generálního ředitele pro online služby v Rusku. Od 1. května tak bude zodpovědný za ustavení a rozvoj internetových služeb na nejrychleji se rozvíjejícím evrospském trhu. Tuto novou výzvu jsem s radostí přijal. Online služby otevírají zajímavé možnosti pro miliony zákazníků a partnerů. Rusko je v tomto směru a z evropského pohledu zásadním trhem a mimořádně atraktivní příležitostí, říká Čupa.

Za dobu, po kterou byl Michal Čupa ve funkci, Microsoft na český trh uvedl multimediální konzoli Xbox 360, operační systém Windows Vista nebo kancelářský balík Office 2007 a byla rovněž spuštěna česká verze vyhledávače Windows Live. (Tisková zpráva)

Tip Content Machovec

Další personální změnou v českém Microsoftu je příchod Jane Gilson do funkce obchodní a marketingové ředitelky. Před svým jmenováním na pozici obchodní a marketingové ředitelky Microsoftu v České republice vedla Jane Gilson divizi Windows Embedded v redmondském ústředí Microsoftu. (Tisková zpráva)

Česká pobočka Microsoftu byla také nedávno vyhlášena nejlepší pobočkou Microsoftu za první pololetí fiskálního roku 2007. Podařilo se nám vytvořit dobré startovací podmínky pro realizaci naší růstové strategie, v rámci které chceme zdvojnásobit v průběhu následujících tří let objem podnikání a vybudovat z české pobočky platformu pro další udržitelný růst, uvedl Michal Čupa. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
27. 3. 2007 13:47
domenak (neregistrovaný)
Michal Cupa jiz v rusku pusobil a to hned po odchodu z Contactelu, takze se asi vraci tam, kde si to pripravil jiz drive. Navic v rusku se da lepe letat nez tady v CR. ;)
26. 3. 2007 15:01
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tak minulý týden jsem dostal od MS dopis, ve kterém pan Čupa představoval sebe a svůj nově obrozený tým a šermoval pojmy jako důvěra nebo podpora.... Takže asi mohu v brzké době čekat další dopis.. Tentokrát podepsaný již úplně novým GŘ.