Hlavní navigace

Microsoft bude s Office 2010 Starter tlačit Bing k uživatelům

Jiří Macich ml.

Jak známo, kancelářská Office 2010 se objeví i v edici Starter, o níž se mluví jako o bezplatné. Bezplatná však nebude pro výrobce počítačů, kteří ji budou chtít nabídnout svým zákazníkům v OEM výbavě. Microsoft si hodlá účtovat pět dolarů za licenci. Pokud ale daný OEM partner nasadí také nástrojovou lištu Bing Bar, přednastaví Bing jako výchozí vyhledávač, MSN jako domovskou stránku a přidá i instalaci balíčku Windows Live Essentials, tak zaplatí jen dva dolary za licenci. Uvádí to alespoň…

Jak známo, kancelářská Office 2010 se objeví i v edici Starter, o níž se mluví jako o bezplatné. Bezplatná však nebude pro výrobce počítačů, kteří ji budou chtít nabídnout svým zákazníkům v OEM výbavě. Microsoft si hodlá účtovat pět dolarů za licenci. Pokud ale daný OEM partner nasadí také nástrojovou lištu Bing Bar, přednastaví Bing jako výchozí vyhledávač, MSN jako domovskou stránku a přidá i instalaci balíčku Windows Live Essentials, tak zaplatí jen dva dolary za licenci. Uvádí to alespoň blog All About Microsoft, jehož autorka Mary-Jo Foley je zpravidla dobře informovaná.

Microsoft oficiálně nehodlá komentovat dohody mezi ním a OEM partnery. Každopádně popsaná strategie dává smysl. Microsoft potřebuje v souboji s Googlem nutně získat nové uživatele svého vyhledávače Bing nebo služeb Windows Live a právě spolupráce s výrobci počítačů je jednou z možností. Lehce kuriózní je, že i tak budou výrobci platit Microsoftu. Při podobných kampaních s předinstalovanými programy putují peníze opačným směrem nebo se obě strany dělí o zisk z reklamy a podobně. Microsoft navíc v Office 2010 Starter bude zobrazovat reklamu – z počátku na své placené produkty.

Našli jste v článku chybu?
13. 5. 2010 15:49
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tomuhle se říká "hnus", velebnosti. Všichni OEM na to rádi přistoupí, ale kdo se má pak toho "neřádu" zbavovat. Radši ať se Microsoft zabývá řádnou funkčností sad OPK, když už velké OEM nutí k tomu k čemu je nutí... Pokud vím, tak kvůli nefunkčnímu "OEM-Windows PE", vždy ztrácím body obnovy. Pokud to budu reklamovat u dodavatele notebooku, tak neuspěji. Pro jistotu dělá, že o ničem neví.