Hlavní navigace

Microsoft Illumiroom rozšiřuje (vizuálně) hraní na celou místnost

Daniel Dočekal

Microsoft Illumiroom používá Kinect a (navíc oproti obvyklému XBoxu s Kinectem) projektor – ten poslouží k rozšíření obrazu doslova na celou místnost. K vidění byl na videu v přednášce Samsungu na veletrhu CES. Prozatím je to ale pouze koncept v rámci práce týmů Microsoft Research snažící se spojit virtuální a skutečný svět v prostředí „projektovaných vizualizací“. Zajímavé na Illumiroom je, že Kinect poslouží i k nasnímání geometrie místnosti, tak aby bylo možné přizpůsobit obraz promítaný…

Microsoft Illumiroom používá Kinect a (navíc oproti obvyklému XBoxu s Kinectem) projektor – ten poslouží k rozšíření obrazu doslova na celou místnost. K vidění byl na videu v přednášce Samsungu na veletrhu CES. Prozatím je to ale pouze koncept v rámci práce týmů Microsoft Research snažící se spojit virtuální a skutečný svět v prostředí „projektovaných vizualizací“. Zajímavé na Illumiroom je, že Kinect poslouží i k nasnímání geometrie místnosti, tak aby bylo možné přizpůsobit obraz promítaný přes projektor.

 
Našli jste v článku chybu?
11. 1. 2013 7:20
VfB (neregistrovaný)

pro toho, kdo střílí virtuální hajzly, to bude jistě krok zpět, ale pro ostatní členy rodiny nebo partnerku, to už tak příjemné nebude, newdpovedu si představit, jak ve stejné místnosti například čtu knížku (na Kindle ofkóz)

10. 1. 2013 22:44
lordr (neregistrovaný)

Jak mi kinekt k ovládání přijde krkolomný, na tyhle věci je to úžasná pomůcka. Celý projekt se mi líbí, i když myslím, že ven se jen tak nedostane..