Hlavní navigace

Microsoft komentuje pozastaverní mstv.cz, s RRTV se pouští do diskuse

Jiří Macich ml.

Jak už jsme vás informovali, česká pobočka společnosti Microsoft kvůli sporu s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pozastavila fungování svého webu mstv.cz. Microsoft k situaci zveřejnil oficiální stanovisko. Microsoft 4. února 2011 dočasně pozastavila provoz portálu www.mstv.cz v návaznosti na výzvu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), kdy RRTV upozornila společnost Microsoft, že provozování www.mstv.cz spadá podle názoru RRTV pod regulaci upravenou zákonem č. 132/2010…

Jak už jsme vás informovali, česká pobočka společnosti Microsoft kvůli sporu s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) pozastavila fungování svého webu mstv.cz. Microsoft k situaci zveřejnil oficiální stanovisko. Microsoft 4. února 2011 dočasně pozastavila provoz portálu www.mstv.cz v návaznosti na výzvu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), kdy RRTV upozornila společnost Microsoft, že provozování www.mstv.cz spadá podle názoru RRTV pod regulaci upravenou zákonem č. 132/2010 Sb. o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání  potvrzuje Microsoft již známý fakt.

UX17_pulpitel2

Český Microsoft s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání nesouhlasí a za web mstv.cz hodlá bojovat: Společnost Microsoft tento názor RRTV však nesdílí a zaslala k tomuto RRTV své vyjádření, kde uvedla argumentaci, proč provoz portálu mstv.cz pod regulaci uvedenou v zákoně nespadá, mimo jiné s ohledem na evropskou úpravu regulace audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. V současné době čeká společnost Microsoft na reakci RRTV.  Věříme, že jakmile se situace vyjasní, provoz MSTV.cz bude opět obnoven.

Zdroj: TechNet Blog CZ/SK

Našli jste v článku chybu?
8. 2. 2011 9:30
toxic (neregistrovaný)

Právě bylo oznámeno, že členy RRTV nečekaně přepadlo svědomí, sami na členství rezignovali a radu tímto ROZPUSTILI. Ve společném prohlášení uvedli, že jejich aparátčické móresy jsou neomluvitelné, vztahy s televizemi netransparentní a že si za peníze občanů už nebudou jen s Helou válet KOULE. Klaus jim poděkoval, ale zároveň podal podnět k zahájení vyšetřování organizovaného zločinu a podněcování k vlezdobruselismu.