Hlavní navigace

Microsoft: nový balíček Windows Essentials 2012, opět nový SkyDrive a nové partnerství se službou Vimeo

Jiří Macich ml. 21. 8. 2012

Microsoft překvapivě před časem vydal balík desktopových programů Windows Essentials 2012, který je nástupcem dobře známé sady Windows Live Essentials 2011. Když Microsoft letos na jaře avizoval konec značky Windows Live, oznámil zároveň ukončení vývoje balíčku Windows Live Essentials. Jeho součásti se měly dočkat následovníků v podobě funkcí integrovaných přímo do systému Windows 8 a aplikací pro nové prostředí Metro.

Microsoft překvapivě před časem vydal balík desktopových programů Windows Essentials 2012, který je nástupcem dobře známé sady Windows Live Essentials 2011. Když Microsoft letos na jaře avizoval konec značky Windows Live, oznámil zároveň ukončení vývoje balíčku Windows Live Essentials. Jeho součásti se měly dočkat následovníků v podobě funkcí integrovaných přímo do systému Windows 8 a aplikací pro nové prostředí Metro.

To samozřejmě nezůstalo bez kritické odezvy ze strany nemalé části uživatelů Windows Vista a Windows 7, kteří si programy z balíčku Windows Live Essentials poměrně oblíbili. Zdá se, že Microsoft nakonec tlaku alespoň dočasně ustoupil a v rámci nového balíčku Windows Essentials 2012 přináší aktualizované verze desktopových programů z původního balíčku Windows Live Essentials.

Program Movie Maker pro základní úpravu a sdílení videa se dočkal nástroje pro stabilizaci obrazu, který ovšem bude dostupný jen uživatelům Windows 8. Novinkou pro všechny uživatele je nastavení H.264 jako výchozího formátu videa (na úkor Windows Media Video) a propojení hned se třemi archivy hudby k volnému užití ve vlastním videu, bez kolize s autorskými právy.

Microsoft oznámil partnerství se službou Vimeo, kam lze nově nahrát výsledné video podobně jako na YouTube. Microsoft si tak po Facebooku našel dalšího spojence, se kterým společně půjde proti Googlu. Přes Vimeo je též možné publikovat multimediální koláže složené z fotek, které nově umožňuje vytvořit program Photo Gallery pro správu, úpravu a sdílení fotek. Jde o oprášení funkcionality starého programu Windows Photo Story.

Balíček dále obsahuje bez nějakých zásadnějších inovací e-mailového klienta Mail, komunikační program Messenger a program Writer pro psaní zápisků do kompatibilních blogů. Pro uživatele Windows 7 zůstala zachována rodičovská kontrola Family Safety pro dohled nad internetovými aktivitami dětí. Ve Windows 8 bude staronově po vzoru Windows Vista opět součástí systému.

Z balíčku oproti Windows Live Essentials 2011 zmizela nástrojová lišta vyhledávače Bing a synchronizační služba Mesh. Tu dle očekávání nahradil nový SkyDrive, který se minulý týden dočkal nového designu webového rozhraní ve stylu prostředí Metro a také podpory uživatelských skupin.  Ještě do konce léta by měl přibýt koš a oficiální aplikace pro Android. Nedávno byla také aktualizována synchronizační utilita služby.

MIF16

Microsoft se očividně připravuje na příchod Windows 8 a Office 2013 a další kolo souboje s Googlem na poli internetových služeb. Do něj půjde jak s novými produkty a službami, tak se silnými spojenci, kteří též mají nemalý zájem oslabit pozici Googlu. Ať už jde o Facebook, nebo nově Vimeo. Prozatím se zdá, že Microsoft jde do boje s Googlem nejlépe připraven od počátků jejich internetového zápolení.

Zdroje: Windows Experience Blog a Neowin.net

Našli jste v článku chybu?
DigiZone.cz: Pure má tři nové přijímače DAB

Pure má tři nové přijímače DAB

DigiZone.cz: Sat novinky: Kabel eins Doku

Sat novinky: Kabel eins Doku

Vitalia.cz: Opuncie je plod kaktusu. Pozor na trny

Opuncie je plod kaktusu. Pozor na trny

120na80.cz: Zázrak ze smetiště: co léčí lopuch?

Zázrak ze smetiště: co léčí lopuch?

Podnikatel.cz: Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Vitalia.cz: Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Podnikatel.cz: Babišovi se nedá věřit, stěžovali si hospodští

Babišovi se nedá věřit, stěžovali si hospodští

Podnikatel.cz: EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

Podnikatel.cz: Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

DigiZone.cz: O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

Vitalia.cz: Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Test dětských svačinek: Tyhle ne!

Podnikatel.cz: Takhle se prodávají mražené potraviny

Takhle se prodávají mražené potraviny

Lupa.cz: Jak levné procesory změnily svět?

Jak levné procesory změnily svět?

Lupa.cz: Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Podnikatel.cz: Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Vitalia.cz: Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Vitalia.cz: Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

DigiZone.cz: Digi2GO: výborný základ, ale...

Digi2GO: výborný základ, ale...

Lupa.cz: Jak se prodává firma za miliardu?

Jak se prodává firma za miliardu?