Hlavní navigace

Microsoft prý jedná o koupi studia, které stojí za hrou Minecraft

Martin Vyleťal

Podle The Wall Street Journal oznámí Microsoft akvizici švédské společnosti Mojang AB do konce tohoto týdne. Transakce může mít hodnotu až 2 miliardy dolarů.

Je to trochu paradox. Před dvěma lety zakladatel Mojang AB Markus Persson kritizoval připravovaný operační systém Windows 8 z dílny Microsoftu, nyní by jeho firmu měl softwarový gigant z Redmondu koupit.

Podle internetové verze deníku The Wall Street Journal by transakce měla mít hodnotu zhruba 2 miliard dolarů a její oficiální ohlášení je prý otázkou dnů. Pro Microsoft nebude zmiňovaná částka žádný problém. Na investice má firma v současné době k dispozici více než 80 miliard dolarů.

UX17_pulpitel2

Transakce je zajímavá hlavně z toho důvodu, že Microsoft se v oblasti her v poslední době orientoval spíše směrem budování platforem, které mohou využívat další firmy a herní vývojáři a již méně se orientoval na vlastní výrobu her. Koupě Mojang AB naznačuje, že Microsoft v oblasti her zřejmě plánuje změnu kurzu. Pokud Microsoft opravdu tvůrce Minecraftu odkoupí, dá se předpokládat, že například přijde s exkluzivním obsahem pro uživatele zařízení s operačními systémy Windows.

Zdroj: The Wall Street Journal

Našli jste v článku chybu?
10. 9. 2014 18:47

Jen aby to nebyla smrt pro Minecraft na jiných platformách. A také doufám, že na tom budou dál dělat původní programátoři, protože ti looseři v Microsoftu jsou úplně leví. Vlastně doufám, že z toho obchodu úplně sejde, to by bylo nejlepší.

13. 9. 2014 12:33

A místo Redmondu mají "Redmontu". Je vidět, s jakou pečlivostík tomu přistupují. :-)