Hlavní navigace

Microsoft se pokusí vydat Windows Vista v lednu

Petr Tomeš

Vedoucí činitelé společnosti Microsoft dnes oznámili, že Windows Vista pro podniky by měly být uváděny na trh v listopadu a širší vydání běžným uživatelům do ledna. Vedoucí představitel Microsoftu Bill Gates na technologické konferenci v Kapském Městě sdělil místním softwarovým partnerům, že je „80procentní šance“ na to, aby byla Vista připravena pro širší vydání podle plánu v lednu, uvedla mluvčí společnosti.

Vedoucí činitelé společnosti Microsoft dnes oznámili, že Windows Vista pro podniky by měly být uváděny na trh v listopadu a širší vydání běžným uživatelům do ledna.

Vedoucí představitel Microsoftu Bill Gates na technologické konferenci v Kapském Městě sdělil místním softwarovým partnerům, že je „80procentní šance“ na to, aby byla Vista připravena pro širší vydání podle plánu v lednu, uvedla mluvčí společnosti.

Objevují se spekulace, že by mohl být velmi očekávaný nový operační systém odložen, ačkoliv to zástupci společnosti odmítají.

Microsoft chtěl původně vydat nová Windows v roce 2005, poté vydání oddálil na rok 2006 a v březnu oznámil, že Vista budou znovu odloženy kvůli dalšímu vylepšování produktu. (Reuters)

Našli jste v článku chybu?
14. 7. 2006 10:42
uživatel si přál zůstat v anonymitě
No řekl bych že ani technické, ani marketingové důvody. Prostě to (Kill) Bill nedokáže. Pamatuji si jaký byl humbuk okolo nových Widlí (Vista), že prý nedude používat FAT32 či NTFS, ale souborový systém založený na SQL. Asi po dvou letech (Kill) Bill oznámil, že je to údajně moc složité a nebude to tam. Jak usměvné :-D. Takže pouze změní barvičky, styl, logo, možná jméno. Jinak to bude stejný paskvil, jako všechny produkty M$.
12. 7. 2006 15:10
Vzhledem k tomu, ze vsechny ohlasene NT - nove technologie - puvodne majici byt ve Vista byly postupne odpiskany - posledni hrebik do rakve byl WinFS - tak dnes to uz je spise krasna ukazna nezvladnuteho project managementu a evidentni "kvality" kodu... a trustwory a jine blabolky Bila na tom nic nezmeni...

Ano, psani OS je radove narocnejsi nez aplikacniho SW, zvlastni je, ze jine firmy to komerne zvladaji (IBM, Sun, HP), stejne tak s urcitym skripenim Linux a BSD vetve.