Hlavní navigace

Microsoft se stává členem pracovní skupiny SVG při W3C

Jiří Macich ml.

Microsoft oznámil, že se připojuje k pracovní skupině SVG při W3C. Jak známo, SVG (Scalable Vector Graphics) je vektorový grafický formát využívají XML. Už řadu let se mu přisuzuje velký potenciál a světlá budoucnost zejména v oblasti webové grafiky. Faktem ale je, že jeho masivnímu rozšíření zatím brání chybějící podpora v prohlížeči Internet Explorer. Nepřišla s ní ani zatím poslední osmá generace, která obecně vylepšila podporu webových standardů a technologií. Právě vstup Microsoftu do…

Microsoft oznámil, že se připojuje k pracovní skupině SVG při W3C. Jak známo, SVG (Scalable Vector Graphics) je vektorový grafický formát využívají XML. Už řadu let se mu přisuzuje velký potenciál a světlá budoucnost zejména v oblasti webové grafiky. Faktem ale je, že jeho masivnímu rozšíření zatím brání chybějící podpora v prohlížeči Internet Explorer. Nepřišla s ní ani zatím poslední osmá generace, která obecně vylepšila podporu webových standardů a technologií. Právě vstup Microsoftu do pracovní skupiny SVG při W3C by ale mohl znamenat obrat k lepšímu.

Před rokem se objevila informace, že podpora SVG je pravděpodobná „až“ u Internet Exploreru 9. Na něm Microsoft nyní pracuje, ovšem podpora SVG zatím na seznamu prvních prezentovaných novinek není uvedena. Podrobnosti o prozatím nastíněných novinkách se můžete dočíst v našem dřívějším článku Představený Internet Explorer 9: o rychlosti a standardech. Microsoft se v poslední době k podpoře SVG v Internet Exploreru 9 nevyjádřil, ale její absence by byla překvapením. (IEBlog)

Našli jste v článku chybu?
7. 1. 2010 9:14
Určitě ne. Jste chudák v jiném smyslu btw: Mrkvosoft chce začlenit SVG do svého prohlížeče. Je to snad špatně ?
6. 1. 2010 19:33
router (neregistrovaný)
Kdekoliv, kde se angažuje Microsoft, jde o obrat k nejhoršímu, kdepak k lepšímu :) cha cha.