Hlavní navigace

Microsoft uvolnil Office pro iPad, k editování je nutné předplatné

Martin Vyleťal

Nový výkonný ředitel Microsoftu Satya Nadella dnes představil kancelářský balík Office ve verzi pro iPad. Prohlížet dokumenty je možné zdarma, editace pouze s předplatným.

Je to přesně 52 dní, co Satya Nadella nahradil ve funkci výkonného ředitele společnosti Microsoft Steva Ballmera. Na dnešní tiskové konferenci v kalifornském San Franciscu naznačil, jakým směrem se softwarový gigant chce do budoucna ubírat. Jasné je to, že Microsoft ustupuje od protežování vlastní platformy Windows a chce si sáhnout na příjmy i z ostatních platforem.

Důkazem toho má být představená verze kancelářského balíku Office určená speciálně pro iPad. Podle některých zdrojů verze, kterou připravili vývojáři z Redmondu už dávno, ale kvůli firemní strategii zůstala dlouhou dobu v „šuplíku“. Verze pro iPad je dostupná v 29 jazycích, včetně češtiny a slovenštiny.

Microsoft chce, aby se Office stal ve firmách kancelářským nástrojem číslo jedna, který bude spolehlivě fungovat na různých platformách a zařízeních. Nadella na konferenci několikrát zmínil propojení uživatelů, zařízení a aplikací prostřednictvím cloudu.

UX17_snitker

Aplikace pro iPad je k dispozici zdarma, ale umožňuje dokumenty pouze číst či prezentovat. K získání možnosti editace je nutné mít předplacené Office 365. Microsoft zvolil toto řešení nepochybně proto, aby navýšil počet předplatných kancelářského balíku. Druhým důvodem mohl být fakt, že pokud by Office pro iPad nabídl jako placenou aplikaci, musel by se s Applem dělit o zisk.

Příští týden firma podle Nadella představí novinky v operačním systému Windows.

Našli jste v článku chybu?
29. 3. 2014 9:16
v.m... (neregistrovaný)

Jednoznacne sqela apka, ktera si najde misto na kazdem iPad tabletu. Bez klavesnice a mysi je dotykove prostredi stejne vhodne spise pro konzumaci obsahu, než pro jeho editaci nebo tvorbu. Ano, rad udelam korekturu textu, tabulky nebo presentace, ale tisk dokumentu nebo jeho tvorbu si stejne necham do kancelare na velkou obrazovku s klavesnici a mysi ...

28. 3. 2014 7:08
TomEUS (neregistrovaný)

Ale pouze pro osobni pouziti. Firemni vyuziti Office for iPhone zdarma neni...