Hlavní navigace

Ministerstvo spravedlnosti se omluvilo Vladimíru Mlynářovi

Jiří Macich ml.

Ministerstvo spravedlnosti se jménem českého státu omluvilo exministrovi Vladimíru Mlynářovi za trestní stíhání a soudní proces v souvislosti s kauzou Testcom Servis a provozem Portálu veřejné správy. Informaci přinesla Česká televize. Bývalý ministr informatiky byl podezříván ze zneužívání pravomoci v obchodním styku. Městský soud v Praze jej nejdříve v lednu 2007 poslal na pět a půl roku za mříže. Odvolací soud však v listopadu téhož roku rozhodl, že Vladimír Mlynář trestný čin nespáchal.…

Ministerstvo spravedlnosti se jménem českého státu omluvilo exministrovi Vladimíru Mlynářovi za trestní stíhání a soudní proces v souvislosti s kauzou Testcom Servis a provozem Portálu veřejné správy. Informaci přinesla Česká televize. Bývalý ministr informatiky byl podezříván ze zneužívání pravomoci v obchodním styku. Městský soud v Praze jej nejdříve v lednu 2007 poslal na pět a půl roku za mříže. Odvolací soud však v listopadu téhož roku rozhodl, že Vladimír Mlynář trestný čin nespáchal. Nejvyšší soud došel ke stejnému závěru, když letos zamítl dovolání nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké.

Cítím zadostiučinění po těch čtyřech letech, kdy jsem byl vláčen v novinách a kdy byly šířeny nepravdivé informace. Je to samozřejmě zadostiučinění, ale 4,5 roku mi už nikdo nevrátí, řekl k omluvě Vladimír Mlynář pro Českou televizi. Soudit se o finanční odškodnění prý nehodlá, veřejná omluva mu údajně stačí. Takové případy jsou ojedinělé, protože lidé zpravidla žádají o odškodnění ve formě finanční, nikoli o omluvu, uvedl pro ČT Marek Görges, první náměstek ministryně spravedlnosti.

Našli jste v článku chybu?
20. 8. 2009 14:08
Stat se za justicni omyly omlouva - trapne je, ze o omluvu musite zadat. Mlynar pozadal. Obcas dokonce nekteri lide uspeji se zadosti o odskodne. To uz je jina kava, nekteri lide se se statem o odskodne soudi.
20. 8. 2009 13:26
me (neregistrovaný)
A on byl 4,5 roku zavřenej? Nebo normálně fungoval a občas přišel k soudu? Pokud vím, stát se neomlouvá ani za justiční omyly. Prostě se neprávem zavřenej člověk pustí a řekne se, ze se někde stala chyba. Ale pan Mlynář je asi zase nějaká výjimka. Pokud je to jinak, omlouvám se za zatrpklost, ale nedalo mi to.