Hlavní navigace

Míra využití Facebooku v evropských zemích (GRAF)

Daniel Dočekal

Ze 816 milionů obyvatel Evropy má Internet 58% (476 milionů) a uživateli Facebooku je 208 milionů z nich, tady za předpokladu, že budete považovat údaje poskytované Facebooken za směrodatné. A nebudete příliš přemýšlet nad tím, jak je možné, že země jako Kypr, Monaco či Montenegro mají na Facebooku běžně i více uživatelů než mají internetových uživatelů (viz Internet and Facebook Usage in Europe). Předpokládejme ale, že ne všechna data jsou postižena podobnou „chybou“. Pak může být následující…

Ze 816 milionů obyvatel Evropy má Internet 58% (476 milionů) a uživateli Facebooku je 208 milionů z nich, tady za předpokladu, že budete považovat údaje poskytované Facebooken za směrodatné. A nebudete příliš přemýšlet nad tím, jak je možné, že země jako Kypr, Monaco či Montenegro mají na Facebooku běžně i více uživatelů než mají internetových uživatelů (viz Internet and Facebook Usage in Europe). Předpokládejme ale, že ne všechna data jsou postižena podobnou „chybou“. Pak může být následující znázornění míry využití Facebooku v jednotlivých zemích užitečné. Nebo alespoň zajímavé.

Našli jste v článku chybu?
10. 12. 2011 11:12
lol (neregistrovaný)

kolik z tech uctu je aktivnich a kolik vytvorenych fb samotnym? uz jen z podstaty je nesmysl ucast 100% nebo vice, to dokazali jenom komunisti aby je ve volbach volilo pres 100% lidi pochybuju ze zvladne zukr s fb..

10. 12. 2011 14:16

Čísla Facebooku jsou počty měsíčních aktivních uživatelů, nikoliv počty účtů. Jejich územní příslušnost se určuje podle toho, jaké mají vyplněné bydliště. Pokud si někdo vyplní jako bydliště "Home", bude se počítat do "Demokratická republika Kongo".