Hlavní navigace

Miss Internet se znovu rozjíždí

Marek Antoš

Ač je to těžko uvěřitelné, již popáté se letos rozjíždí další ročník soutěže Miss Internet, která si za své dosavadní trvání dokázala vydobýt slušnou popularitu. Po několika ročnících, kdy šlo více o vnější krásu než o Internet, se nyní kormidlo částečně otáčí zpět.

Uplynule ročníky Miss Internet jsme na Lupě hodnotili už několikrát: zatímco v prvních dvou letech jsem byl také členem poroty, v dalších dvou ročnících už vysloveně z pohledu vnějšího pozorovatele. Vývoj této soutěže je svým způsobem velmi zajímavý. První (nultý?) ročník se konal v takřka kancelářském prostředí internetové kavárny Cybeteria a vítězkou se stala odborná asistentka z Matematicko-fyzikální fakulty. V dalším roce se soutěž přestěhovala do o něco hezčích prostor Terminal Baru, porota už sice více dbala na fyzické parametry, ale stupně vítězů ještě stále obsadily slečny s nadprůměrnými znalostmi Internetu. Zlomový byl v této souvislosti ročník třetí: ve velmi honosných prostorách v Praze Na příkopech se konalo finále, které bylo bližší spíše skutečné Miss než původní Miss Internet. Vítězkou se přitom stala blonďatá slečna, za kterou se sice na ulici jistě ohlédl leckterý mladík, ale o Internetu jen už někde slyšela a stránky jí vytvořil tatínek. S výsledkem nakonec nebyl spokojen ani organizátor soutěže Jan Fikáček a loňský – zatím poslední – ročník se proto obrátil zase o kousíček blíže k Internetu.

Tento trend by měl podle mínění organizátorů přetrvat i letos, čemuž odpovídá i složení poroty, kam by se mělo dostat o něco více lidí spjatých s Internetem než vloni. V současné době probíhá příjem přihlášek odvážných dívek, které by měly zájem a odvahu se utkat o korunku Miss Internet. Podle organizátorů se žádná Internetu znalá slečna (od slova miss, tím nechci diskriminovat ani mladé paní :-) nemusí obávat toho, že by neměla šanci v konkurenci profesionálních modelek. Internetová orientace bude tentokrát ještě významnější než vloni, takže šanci má každý. Většina finalistek bude navíc vybrána „velkou porotou“ na základě kvality WWW stránek.

UX17_snitker

Ostatně může to být výzva i pro mužskou část našich čtenářů: co byste pánové říkali tomu, kdyby se vaše drahá polovička stala Miss Internet? Pokud vás soutěže královny krásy příliš nezajímají, zkuste pomyslet alespoň na ten multimediální počítač, který vítězka dostane. :-)

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?
25. 4. 2000 22:55
iva (neregistrovaný)
Z mailu, který uveřejnil Jakub, to vypadá, jakoby v tom pan Fikáček byl úplně nevinně - to ti chlípní porotci vybírali dívky jen podle nohou a xichtu. A přitom pan Fikáček to celé pořádal, takže samozřejmě mohl dost ovlivnit, jakou to bude mít podobu (pokud to celé nevymýšlel). To on rozesílal do médií mail "Miss Ucho na Invexu" - viz níže -, který jenom dokládá, o co mu v této soutěži jde. Souhlasím s Petrem, že účast na téhle soutěži by měla být pro holky spíš urážka - pokud chtějí…
24. 4. 2000 2:37
Jakub (neregistrovaný)
Toto je list, ktory som dostal od jednej nemenovanej ucastnicky 3. rocnika Miss Internet. Nazdarek, diky moc za maily. Zajimave dlouhe cteni. Jsi jediny chlap,co pise takove dlouhe mailiky. Nestihala jsem odepisovat,protoze jsem byla na finale Miss Internet. finale bylo letos moc hezky a prubeh byl taky skvele pripraveny. Jak jsme se ale na tom shodli i s Honzou Fikackem(prezidentem souteze),krome 4 holek,ktere jsme vedely co to je i-net,jak se delaji stranky, tak zbytek finalistek …