Hlavní navigace

Miss Ouško se blíží

Marek Antoš

Miss Internet, soutěž o největší krasavici inteligentní českého Internetu, už existuje několik let a za tu dobu si stačila získat slušné renomé. Letošní ročník zdárně pokračuje ke svému prosincovému vyvrcholení, ale jako vedlejší aktivitu přináší Invexovou disciplínu Miss Ucho.

Pamatuji soutěž Miss Internet vlastně už od jejích počátků, po dva ročníky jsem seděl i v její porotě. Ačkoliv to možná bude znít zvláštně, nejvíce se mi líbil první ročník. Finále se tenkrát konalo v Cybeterii ve Štěpánské, která svým prostředím připomíná ze všeho nejvíce kancelář či konferenční místnost. Všechno bylo trošku amatérské, lehce nedotáhnuté, nebylo moc peněz ani sponzorů. Před řadami porotců defilovaly slečny a dámy, které by sice v opravdové Miss nevyhrály ani uliční kole, ale zase něco věděly o Internetu a bylo to na nich – i na jejich stránkách – vidět.

Druhý ročník už byl mnohem profesionálnější a také se přestěhoval do hezčích prostor, konkrétně do Terminal Baru v Soukenické ulici, který navrhoval „hradní“ architekt Bořek Šípek. Mezi finalistkami se už tentokrát trochu mísily slečny, které byly především krásné s těmi, které především něco věděly o Internetu, ale všechny tři vítězky (miss a dvě vicemiss) myslím velmi pěkně spojovaly obé.

Při vstupu do sálu, kde se pořádal třetí a zatím poslední ročník, jsem měl už tak trochu pocit, že jsem se ocitl na skutečné Miss. Tak monstrózní jako televizní finále to sice ještě nebylo, ale řekněme krajské kolo by takhle nějak vypadat mohlo. Moderování se tentokrát ujal Ondřej Neff, aby se organizátor soutěže, Honza Fikáček, mohl věnovat hladkému průběhu celé akce. Tentokrát však už takřka vůbec nešlo o Internet, dívky si většinou ani samy nevytvářely své stránky a přenechaly tuto starost svým patronům, přátelům, rodičům či dokonce už agenturám. Zosobněním tohoto trendu se pak stala – tuším – šestnáctiletá Miss, které stránky vytvořil tatínek a sama toho o Internetu příliš nevěděla. Ne že by nebyla hezká, ale už to není Miss Internet v původním smyslu slova. Jsem zvědav, jak se vyvine letošní ročník a kde se bude konat letos, Grandhotel Pupp čeká. :-)

Tím, co samotnou Miss Internet nyní přechází, je předsoutěž Miss Ucho, která se zaměřuje na nejkrásnější ženské ouško. Od 1. do 30. září se může hlasovat na stránce Miss Ucho po Internetu, finále se pak odehraje přímo na Invexu, kde budou moci od pondělka do čtvrtka hlasovat přímo návštěvníci Invexu. Slavnostní vyhlášení pak proběhne ve čtvrtek večer. Pokud mohu posoudit, nabídka není špatná, sám už jsem svůj hlas poslal.

Na Invexu bude letos patrně přeMissováno – tak jako vloni se patrně chystá Miss Internet na Grafice On-Line, stranou nejspíš nezůstane ani Neviditelný pes, kde se vloni také hlasovalo.

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?

15. 10. 1999 15:13

Monika Macháčková (neregistrovaný)
Souteze Miss Internet se letos zucastnuji poprve a tak nic nevim o jejich predeslych kolech... dle clanku mi pripada, ze me ceka letos "peklo" ;-))) To nevadi, mam rada dobrodruzstvi a zkusit se ma preci vsechno! Jen nevim, cim se meri znalost internetu... dobou stravenou na Inetu, znalosti webdesignu ci snad programovacimi schopnostmi? Ve finale je podle me nedulezita vedlejsi disciplina... na Inetu se preci clovek hlavne musi orientovat a take umet psat i reagovat. Vizaz je nedulezita a stej…

7. 10. 1999 19:43

Jirka Průša (neregistrovaný)
Ahoj Petře, nic proti Tobě, ale myslím, že jsem měl lepší přesvědčovací talent. Pokud chceš, napiš mi, prosím na mail, neboť zde to již zřejmě sledovat nebudu.

Jirka Prusa

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte