Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia Tuesday TopDrive KupDnes Navrcholu Bomba NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Broadband přes mobil: realita, nebo sen?.

Radek Z. aura:88
8. 2. 2008 11:47

Připojení

celé vlákno
Nebudu komentovat pevné připojení postavené na ADSL (na jehož adresu jsem už sprostých slov vypustil dost), ale k mobilnímu připojení pár slov napíšu.
Sám jsem poměrně náročným uživatelem, který vyzkoušel snad všechny nabízené mobilní datové služby - zatím tedy kromě U:fona.
Po neskutečně složitém vybírání a zvažování kladů a záporů jsem nakonec jsem zakotvil u O2 a jeho CDMA + GPRS + UMTS. Ideální to není (Eurotelí síti značně chybí kódování přenosu CS3 a CS4 u GPRS, o EDGE ani nemluvě), ale co se kvality pokrytí týče, je to zatím asi nejlepší volba. Tedy pokud se nepohybujete v oblastech, kde není kromě GPRS nic jiného :-)
V takových případech je pro vás totiž vhodnější jeden z alternativních GSM operátorů. Jak T-Mobile tak Vodafone poskytují na GPRS kódování CS3 a CS4 a reálné rychlosti jsou tedy až na 9-10kB/s.
Říkal jsem si, jak ideální by bylo, kdyby Vodafone na přelomu roku nastartoval sdílení sítí. Sice nemá tak dokonalé EDGE jako T-Mobile, ale alespoň by poskytoval normální 3G služby a ne zprasené a se vším nekompatibilní 4G, které ani pár stovek metrů od vysílače není schopno vytáhnout víc, než 150 kbps na downloadu (lokalita Rakovník)...
Ale ne, Vodafone teď taky přemýšlí o "alternativních technologiích". Oni naši operátoři vůbec moc přemýšlí... Kdyby postavili společnou 3G (skutečnou 3G, do které se přihlásíte každým běžným telefonem), ušetřili by za náklady, za vývoj zařízení proprietárně modifikovaných pro jejich potřebu (přece jen, modemy pro 450, 472, 872MHz určitě pro operátory neudělaly ty firmy zadarmo) a my bychom tu konečně měli rozumnou mobilní a kompatibilní datovou síť (byť třeba v každém městě nad 10 tisíc obyvatel)
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul