Hlavní navigace

Mrtvý slevový server Pumba.cz stále vybírá peníze

Daniel Dočekal 3. 7. 2012

Po několika změnách vlastníků zůstává na www.pumba.cz slevový server, kde občas někdo něco koupí. Kupující, kterým unikla klička v podobě „vrácení“ peněz do „Pumba peněženky“ v obchodních podmínkách, si však mohou stěžovat na případné neplnění pouze v diskuzních fórech, protože firma nekomunikuje.

Pumba.cz – www.pumba.cz – je na první pohled fungující slevový server. Najdete na něm aktuální nabídku, informaci o počtu prodaných kuponů (85 tisíc je to, co jiné „reálné“ slevové servery prodají ani ne za měsíc) a kontakt. Skutečnost je ale taková, že už několik měsíců běží Pumba.cz v poněkud zvláštním režimu. Soudě podle komentářů na Facebooku a stížnosti zákazníků pouze vybírá peníze. Dovolat se jim není možné, na e-maily nereagují, na Facebooku přestali odpovídat i aktualizovat svou stránku.

Podle toho, co se dočtete, to vypadá na vcelku jasné, ale také funkční schéma. Pumba.cz dlouhodobě vyhlašuje slevy, které buď vůbec neexistují (prostě si je vymysleli) nebo existují, ale svým dodavatelům peníze neodvádějí. Od zákazníků vybírají peníze a občas jim snad i dokonce pošlou voucher, ten ovšem zákazníci nemohou uplatnit. Reklamace zpravidla nevyřizují, telefonní číslo uváděné v e-mailech zákazníkům neexistuje (staré je podle zákazníků odpojeno) a na e-maily neodpovídají. Vyřídit je nakonec ale nemusí, zákazníci byli dostatečně nezkušení, aby odsouhlasili, že peníze nikdy zpátky ve skutečnosti nedostanou. Tímto způsobem Pumba.cz funguje, podle stížnosti zákazníků i mediálních informací, už od loňského roku.

Připadá vám to zvláštní? Už v lednu tohoto roku se Pumba.cz objevilo v televizi (a můžete tam vidět i Denise Mufakarova, jednatele společnosti) – 30. ledna 2012 – Slevovy portál Pumba.cz reloaded. A slova „zatímco server Pumba.cz jede vesele dál“ z reportáže můžete vyslovit o půl roku později znovu.V květnu Pumba.cz zveřejnila tři nabídky a nalákala desítky kupujících. V dubnu bylo nabídek už 75. 

Denis Mufakarov v reportáži TV NOVA

Denis Mufakarov v reportáži TV NOVA

Aktuální nabídka ze soboty 30. června (Smoothie Maker za 500 Kč místo 1490 Kč) má 35 kupujících a prý vyprší za 14 hodin 23 minut (stav ze soboty 30. června, 9:15). Mimochodem totožné zboží je možné běžně koupit od 550 Kč (viz například Heureka).

Kdo/co je Pumba.cz

Kontaktech najdete firmu Pumba Projects s.r.o. s adresou Praha 2, Tyršova 1832/7, 120 00 (IČ 24730378, DIČ CZ24730378), telefon ale nehledejte. A možná i to by vám mohlo posloužit jako základní a první varovný signál. V obchodním rejstříku také najdete, že jednatelem společnosti je Denis Mufakarov (nar. 27. září 1985) s bydlištěm Jekatěrinburg, Starých Bolševikov 27/4, Ruská federace. A v historii firmy je těch ruských jmen (zapsaných a vymazaných) poněkud více. Mufakarov je aktuálně také jediným společníkem, vlastní 100 % ze základního kapitálu ve výši 200 000 Kč.

Denise Mufakarova najdete ještě v dalších společnosti – ASK Reality CZ s.r.o. (Kladno, Kročehlavy, Vitry 2118), Armamentarium – invest s.r.o. (Praha 7, Osadni 869/32) a Kolo Slev s.r.o. (Praha 1, Na Poříčí). Asi nepřekvapí, že na www.koloslev.cz najdete další slevový server (podle obsahu prozatím nikdy nefungoval). A mezi jednateli a společníky firmy figurují opět jenom rusky znějící jména.

Denis Mufakarov je jednatelem Pumba Projects od 2. listopadu 2011. Předtím fungoval po jeden den coby jednatel pod jménem Danis Mufakarov (stejné datum narození, stejná adresa). Každopádně právě onoho 2. listopadu 2011 došlo k poslední změně jednatelů i společníků.

Adres spojených s Pumba Projects ale existuje víc. Na samotné Pumba.cz najdete adresu Revoluční 8 a telefonní číslo 774–724–136. Stejnou adresu najdete v katalog Top Kontakt, kde je navíc e-mailový kontakt b.michalek@pumba.cz. Ten ostatně v podobném tvaru (jakub.michalek@pumba.cz) najdete na Pumba.cz ve FAQ. Samotnou „platnou“ adresu pro Pumba Projects s.r.o. neberte moc vážně, Tyršova 1832/7 je sídlem třinácti firem. Jiné telefonní číslo, 775–905–250, můžete najít v inzerátu hledajícím obchodní zástupce.

Z DNS záznamů pro Plumba.cz toho také moc nezjistíte, A24CONTACT-35705 je „Smart Tax & Reality s.r.o.“ (a tedy www.smarttax.cz, registrace off-shore společností a otevření bankovních účtů) a údaje jsou v podobě „Neveřejný údaj“. Adresa ale je "Revoluční 8, Praha 1. Tuto adresu už znáte. Ale i zde je souvislost, je přes osobu jménem Maksym Vykhoryev, kterého najdete jak v Plumba Projects (jednatel od 30. srpna 2010 do 14. října 2011), tak v Smart Tax & Reality. Na LinkedIn ho případně najdete zde. A právě Maksym Vykhoryev figuroval u založení Pumba Projects. V zakládací listině zastupoval společnost SMART GLOBAL LIMITED se sídlem v Londýně.


Pro zobrazení celého diagramu klikněte zde

Od Koloslev.cz vede stopa zpět k Denisu Mufakarovi a mailu d.mufakarov@gmail.com a další společnosti, Baltym Group s.r.o. (IČ 28413237, DIČ CZ28413237). To je ale ve skutečnosti již nalezené Kolo Slev s.r.o., které se tak jmenovalo až do 10. března 2011. 

Své peníze nikdy nedostanete, souhlasili jste s tím

Varovných signálů najdete ještě více, Obchodní podmínky jsou dalším příkladem. Přečtěte si v nich řadu „zábavných“ ustanovení, například: „Uživatel se tímto zavazuje, že osobní údaje zákazníků neposkytne v jakékoli podobě třetí straně.“ Nebo: „Poskytovatel je povinen uskutečňovat činnost podle této smlouvy poctivě, s vynaložením potřebné odborné péče a v dobré víře.

„Zábavné“ věci najdete v Reklamačním řádu (je součástí Obchodních podmínek): „Zákazník je povinen vyřizovat reklamaci neprodleně na místě poskytování služby, na reklamace neprojednané na místě poskytování služby nemůže být brán zřetel.“ Největší perlou v Reklamačních podmínkách je ale to, že Pumba.cz zásadně peníze nevrací, takže kdokoliv dovolávající se vrácení platby má prostě smůlu. Peníze dostane „zpět“ jen v podobě nedobytné „Pumba peněženky“.

6. Uznání reklamace
V případě uznání reklamace a/nebo storna kupónu, se poskytovatel zavazuje v co nejkratší době od uznání reklamace poskytnout prostředky ve stejné hodnotě jako je reklamovaný/stornovaný kupón a to na jeho osobní účet, který má vedený u Pumba.cz. Tento účet se nazývá „PUMBA PENĚŽENKA“. Hodnota do ní vložená má neomezenou platnost a lze jí platit veškeré nabídky prezentované na portálu. 

Stížnosti kamkoliv se podíváte

Před Pumba.cz varuje i Lukáš KrejčaPOZOR NA PUMBA.CZ a upozorňuje, že na facebookové stránce je množství negativních zkušeností – na e-maily odpovídá automat, na adrese sídla Pumba.cz již firmu nenajdete, kontaktní telefon nefunguje a problémy jsou i se samotným zbožím zasílaným poštou. Podobné informace najdete na Mojeokoli.cz v článku Pozor na slevový server www.pumba.cz, který pochází už z října 2010.

Bohužel společnost Pumba dlouhodobě nehradí své závazky, tak v restauraci U Tomáše Štítného náš voucher od Pumby byl odmítnut. Určitě u této společnosti vouchery nenakupujte!! (přímo na Pumba.cz)

Pumba.cz na Facebooku má stránku (zde) mrtvou od dubna tohoto roku, právě tam najdete poslední příspěvek. Co ale rozhodně neumřelo jsou příspěvky „fanoušků“, najdete tam dostatek signálů, proč se tomuto „slevovému serveru“ vyhnout. Stížnosti, upozornění na neplnění objednávek, informace o odpojeném telefonu, stížnosti na ignorování dotazů a reklamací. Vše zcela bez reakcí ze strany provozovatele. 

S podobnými komentáři se setkáte i v hodnocení Pumba.cz na Skrz.cz

WT100

Jsou to zloději a podvodníci!!! Dvakrát jsem zde zakoupila vouchery, oba byly neplatné(restaurace Ceylon a solná jeskyně neexistovaly). Ted u nich mám credit 299kč, vzhledem k tomu, že se na jejich serveru absolutně nic neděje (žádné akce, pouze jakýsi přihlouplý odšťavňovač, který už tam visí několik měsíců, snad už dokonce nyní jako jedinná slev.akce) jsem požadovala navrácení creditu zpět, ale nic se neděje, komunikace z jejich strany nulov

Jsou to podvodníci!!!!!!! vystavovala jsem na PUMba a nezaplatili mi a mé služby, proto prosím všechny, kterým se to stalo, aby mi napsali, chtěla bych podat souhrnou žalobu, aby si pan Mukafov nemyslel, že v čechách se bělorusům nemůže nic stát, 607852686

odmítli mi rezervaci v restauraci, neboť společnost jim neproplací vouchery. Bohužel až poté jsem zjistila, že nejsem jediný zákazník co má smůlu

Neplatné vouchery ! Podniky o jejich zveřejnění nic neví, cokoli odtud kupovat jsou vyhozené peníze !

U neúspěsné nabídky, na kterou přestal reagovat dodavatel, neinformovali zbylé klienty, kteří voucher zakoupili. Po prvotní reklamaci z mé strany v září 2011 obratem nabídli vrácení peněz, leč do dneška (24. listopad) se tak nestalo a na urgence vůbec nereagují.

Mladý a rychle rostoucí startup…

V srpnu loňského roku se na českém internetu objevil inzerát hovořící o „mladém a rychle rostoucím startupu, který dynamicky expanduje po celé ČR“. Mladý a rychle rostoucí startup se ale za rok vydal poněkud nečekaným směrem. Po několika změnách vlastníků (ten poslední by se čistě teoreticky dal chápat i jako klasický „bílý kůň“) zůstává na www.pumba.cz slevový server, kde občas někdo něco koupí. A stěžovat na případné neplnění si může pouze v diskuzních fórech, protože firma nekomunikuje.

Samotní kupující navíc doplácejí na to, že si pečlivě nepřečetli Obchodní podmínky, takže jim unikla hezká klička v podobě „vrácení“ peněz do „Pumba peněženky“. A tak jim nezbývá než nadávat v diskuzních fórech a na Facebooku. A nebo – což by bylo mnohem přínosnější – případ předat Policii ČR. Na www.pumba.cz se zatím zcela nerušeně měsíce a měsíce objevují další zázračné slevové nabídky. Vítejte v zemi ničím neomezených možností.

Našli jste v článku chybu?
Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: S papírovým diářem podnikatel nezakrní

S papírovým diářem podnikatel nezakrní

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu