Hlavní navigace

Internet Explorer 8 čeká první kritická aktualizace

Jiří Macich ml.

Na nadcházející druhé červnové úterý Microsoft avizoval uvolnění deseti záplat pro své produkty, což je největší porce oprav za několik posledních měsíců. První kritické opravy od svého vydání se dočká Internet Explorer 8. Není však jasné, jestli mezi desítkou červnových záplat je i oprava kritické chyby v DirectShow ve Windows 2000/XP a Windows Server 2003. Microsoft detaily o záplatách (co přesně a proč opravují) publikuje až po jejich vydání. Na seznamu chystaných záplat každopádně není…

Na nadcházející druhé červnové úterý Microsoft avizoval uvolnění deseti záplat pro své produkty, což je největší porce oprav za několik posledních měsíců. První kritické opravy od svého vydání se dočká Internet Explorer 8. Není však jasné, jestli mezi desítkou červnových záplat je i oprava kritické chyby v DirectShow ve Windows 2000/XP a Windows Server 2003. Microsoft detaily o záplatách (co přesně a proč opravují) publikuje až po jejich vydání. Na seznamu chystaných záplat každopádně není očekávaná záplata pro PowerPoint ve verzi pro Mac OS X.

Microsoft minulý měsíc vydal jednu velkou záplatu pro svůj prezentační nástroj, ovšem opravil jen verze pro Windows s tím, že na záplatě verzí pro Mac OS X se prý pracuje. Uplynul měsíc a záplata nikde a zatím není ani na seznamu oprav chystaných na červen, což někteří uživatelé Office pro Mac nesou hodně nelibě. (Microsoft Security Bulletin Advance Notification for June 2009)

Našli jste v článku chybu?
26. 6. 2009 11:10
Jirka (neregistrovaný)
Já sám mám novou verzi rád, protože se mi s ní jako internetovému uživateli velmi dobře pracuje. Z chyb, které má, je ale bohužel jedna fatální – není možné v něm zobrazovat internetové stránky naší Poradny vytvořené v MO Publisher 2007. Pokud si tedy někdo v počítači instaluje IE8 a zadá naši webovou adresu, najde jen titulní stránku a jinam se nedostane.
19. 6. 2009 9:00
Moravský tulák (neregistrovaný)
Dobry den, tohle je varovani pro vsechny uzivatele Internetu: Pokud dostanete na pocitac nabidku ke stazeni nove verze internetoveho prohlizece Internet Explorer 8 (od Microsoftu), v zadnem pripade si jej nestahujte a neinstalujte (proste to menu, ktere se Vam objevi, zruste). Nova verze obsahuje podstatne chyby, ktere prakticky znemoznuji prohlizeni. Mimoto Vam prepise puvodni verzi Internet Explorer 7, takze se k ni v podstate nebudete moci vratit. Prosim, preposlete tento email dle moznosti …