Hlavní navigace

Na Hypersleva s.r.o podán návrh na insolvenci, hypersleva.cz mimo provoz [AKTUALIZOVÁNO]

Daniel Dočekal

Končí další slevový server. Hypersleva.cz dnes náhle přestala fungovat s odvoláním na návrh na insolvenci. S ohledem na milionové ztráty z předchozích let a množící se komentáře o problémech to není překvapení.

Dobrý den, z důvodů podání návrhu na insolvenci na společnost HyperSleva s.r.o. je tento portál mimo provoz. Omlouváme se za vzniklé problémy.“ je stručné sdělení, které najdete na www.hypersleva.cz, ještě nedávno jednom ze slevových serverů působících na českém trhu. 

Poslední zveřejněná uzávěrka společnosti vykazuje ztrátu ve výši 3.153 milionu Kč, předchozí (za rok 2010) ztrátu ve výši 1.650 milionu Kč. Podle komentáře Petra Jarkovského lze usuzovat, že se nepodařilo zajistit investora ani kupce.

Konec Hypersleva.cz byl poměrně rychlý, na Stránce na Facebooku je ještě ve středu zveřejněná nabídka slevy. A samotný www.hypersleva.cz ještě dnes ráno fungoval, oznámení o konci se objevilo až okolo poledne. Petra Jarkovského, jednoho z jednatelů a majitelů, jsme požádali o komentář. V jaké výši zůstanou po Hypersleva s.r.o. pohledávky prozatím není známé. 

UX17

Mimo provoz je i Hyperzlava.sk – www.hyperzlava.sk - tamní důvod nefunkčnosti je ale uveden jako „Z technických príčin nefunkčné…“. 

Dodatek 16. 2. 2013 08:30 – Stránka Hyperslevy na Facebooku je již nedostupná. Jediná reakce Petra Jarkovského je SMS: „Dobrý večer Danieli, pokud budete chtít, můžeme si zítra dopoledne zavolat. Bohužel Vám  moc podrobností zatím nemohu říct“.  Na opakovanou žádost o vyjádření odpovídá: „Dnes to šlo velice těžko. Dostávali jsme samé výhrůžky fyzickou likvidací nás, našich dětí apod. Zítra to můžeme napravit“. 

Na Webtrh.cz padají hodně ostrá slova

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2013 9:04
lol (neregistrovaný)

ale copak tolik zaste? propadl vam kupon na topinky za dvacku?

15. 2. 2013 20:19
Krteček (neregistrovaný)

S panem Jarkovským jsem v minulosti mnohokrát jednal a měli jsme dobrý obchodní vztah (mimo Hyperslevu). Je to solidní člověk, co slíbil to splnil, faktury hradil včas. Dalo by se říct, že je to dobrák od kosti, fakt - kdybyste ho znali. Už loňský rok jsem ale mezi řečí pochopil, že bohužel nemá tolik času na vedení Hyperslevy, protože řeší jiné projekty. Na koho zbylo vedení Hyperslevy je tak nasnadě... Řekl bych, že pan Jarkovský musel být v šoku, když zjistil ekonomický stav. I přes rizika, k…