Hlavní navigace

Na mapách 1188.cz lze nyní hledat i telefonní budky

Jiří Macich ml.

Telefónica O2 na své internetové mapy při portálu 1188.cz, které mimochodem stále běží ve fázi veřejné betaverze, doplnila telefonní budky. Veřejné telefonní automaty jsou tak dalšími objekty, které lze na mapě hledat. Když dojde kredit nebo baterka v mobilu, člověk si nejen z nostalgie, ale i s vděčností vzpomene na starou dobrou telefonní budku. Právě díky nové aplikaci tak naši zákazníci snadno zjistí, kde hledat tyto pomocníky v nouzi, říká Marcel Valo, vedoucí oddělení internetových služeb…

Telefónica O2 na své internetové mapy při portálu 1188.cz, které mimochodem stále běží ve fázi veřejné betaverze, doplnila telefonní budky. Veřejné telefonní automaty jsou tak dalšími objekty, které lze na mapě hledat. Když dojde kredit nebo baterka v mobilu, člověk si nejen z nostalgie, ale i s vděčností vzpomene na starou dobrou telefonní budku. Právě díky nové aplikaci tak naši zákazníci snadno zjistí, kde hledat tyto pomocníky v nouzi, říká Marcel Valo, vedoucí oddělení internetových služeb 1188 ze společnosti Telefónica O2.

Na mapě jsou aktuálně budky existující k 1. listopadu 2009. U každé z nich si uživatelé mohou zobrazit přesnou adresu, telefonní číslo a další informace jako je třeba způsob platby (mince nebo karta), akceptovaná měna (koruny, eura) či podpora dalších služeb typu posílání SMS. GPS souřadnice mapy na 1188.cz neposkytnou, ale cestu k budce si lze vybrat přes plánovač tras. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
2. 12. 2009 14:44
Petr (neregistrovaný)
Já už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy telefonní budku použil. Tipuju tak před pěti a více lety. Když mi dojde baterka nebo kredit, tak je 100x jednodušší požádat někoho z rodiny nebo přátel, co jsou většinou poblíž o půjčení jejich telefonu, než hledat budku. Ať se na mě nezlobí, ale přijít s takovou "službou" v roce 2009 je poněkud pozdě.