Odpověď na názor
Odpovídáte na názor k článku Na podceňovanou hrozbu SQL injection doplácí i řada českých webů.
Re: Hrubě nesouhlasím s prvním odstavcem
celé vláknoProblém SQL injection chápu jako vadu při vytváření SQL příkazů. Řešením je tuto vadu ostranit, nikoliv ošetřovat její důsledky. Ve článku je třeba uveden příklad, kdy lze server "napadnout" hledáním výrazu: ' or 1=1. To je zcela regulérní výraz, který skutečně může někdo hledat. Aplikace jej proto musí korektně vložit do SQL, třeba tak, že před apostrof vloží lomítko nebo jej zdvojí - prostě jak si to konkrétní databáze žádá.
Váš komentář mi naopak vyzněl tak, že není třeba řetězec korektně vložit do SQL, protože stejně nelze získat citlivá data.
Pravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul