Hlavní navigace

Na superlevný flash disk naletěl i Seznam TIP, proč servery neprověřují zboží?

Daniel Dočekal 3. 9. 2013

To si takhle někde v Číně koupíte 32GB Flash disky, které mají ve skutečnosti mnohem menší kapacitu. A lidé, kterým je nabídnete za polovinu běžné ceny, vám utrhají ruce.

Je s podivem, jak se staré známé firmě (nyní se schovávající za Slevovymix.cz s.r.o. a doposud známé například jako Nakupnimix.cz – ač mnoho různých adres, všimněte si společného jmenovatele jménem Hronov) podařilo přesvědčit tak velkou společnost jako je Seznam.cz, aby na svém slevovém serveru Seznam TIP prodávala jejich „fejkový“ flash disk. Takový, na který podle všeho 32GB nikdy nenahrajete.

Jen pro úplnost a začátek – ALU – výprodej (Nakupnimix.cz) = Martin Urban (27. 3. 1976) a Petr Jirásek (19. 7. 1966) a Roman Matěna (5. 3. 1983). A za Slevovymix.cz s.r.o. stojí samozřejmě také Martin Urban, Roman Matěna a Petr Jirásek. Tuhle novou (krycí) firmu založili v červnu 2013, takže o ní toho moc nezjistíte. Ale o té předchozí toho na Heuréce najdete hodně. A zkušenosti zákazníků vcelku jasně shrnuje následující příspěvek:

FAKT PODVOD!! Po měsíci a půl a několika urgencích Flash disk přišel, ALE! místo 32gb má reálnou velikost okolo 5gb, takže čínskej FAKE, co se ve Windows tváří jako 32gb, ale víc jak 5gb nepřečte!!

A také následující výzva:

Prosím všechny,kteří byli podvedeni firmou Alu-výprodej s.r.o. provozující eshop nakupnimix.cz, aby napsali na email: zaloba-nakupnimix@centrum.cz pro podání hromadné žaloby a nárokování vzniklé škody.

Naletěli skoro všichni

Běžná cena za 32 GB Flash disk je přitom spíš okolo 500 Kč, rozhodně ne 299 Kč. U elektroniky je už roky zcela minimální marže, takže vám slevu 200 Kč z cca 500 Kč prakticky nikdo nemůže reálně nabídnout – jedině za předpokladu, že by na tom chtěl prodělat. Nebo na tom vydělává, protože nabízí něco, co ve skutečnosti něčím jiným.

Připomeňme, že na falešné 32 GB Flash disky v uplynulých měsících naletěly skoro všechny slevové servery – například u Hyperslevy.cz za 299 Kč, Zapakatel.cz také za 299 Kč, stejně tak Slevadne.cz, samozřejmě i Amplión, Vykupto.cz a můžeme takhle pokračovat dál (jeden z mála, kdo nenaletěl, byl Slevomat). V řadě případů se v nabídkách objevil dokonce opakovaně – i přes stížnosti kupujících, upozornění na Heuréce, atd.

Při zkoumání souvislostí mimochodem narazíte také na dalšího „prodejce“ – tím je www.trendy-nabytek.cz (a také tam předmětný disk najdete), který ve skutečnosti je společnost 3dVirtuálníObchody s.r.o (známé i jako 3DLiving.cz, s bohatou historií na Heuréce). I v ní najdete staré známé Martina Urbana, Romana Matěnu i Petra Jiráska. A stejnou trojici najdete i na www.slevovyprodej.cz, tentokrát v podobě firmy DEAL INTERNATIONAL s.r.o.

Měsíce zkušeností

V zakládání různých firem a vytváření „virtuálních obchodů“ jsou tito tři muži hodně dobří. Stejně jako v tom, že se jim daří objevovat se v rejstříku v různých podobách (například jako Martin Urban i MARTIN URBAN, atd).

Jak dlouho tohle celé běží? Minimálně někdy od listopadu či prosince loňského roku. A jak je vidět, stále to jede ve velkém. Přitom už před několika měsíci se toto téma objevilo na Barcampu 2013 v Brně (viz Slevová Žumpa od Jana Kovalčíka).

Jak dlouho to ještě poběží? Podle všeho tak dlouho, dokud slevové servery nezačnou prověřovat své dodavatele. Odhalit falešné 32 GB Flash disky je nesmírně jednoduché, skoro roční historie na Internetu nabízí více než dost informací. Ale pokud si partnery neumí prověřit ani Seznam.cz? To už je na pováženou.

Co na to zúčastnění? Seznam přislíbil prověření a vyjádření. Slevovymix.cz s.r.o. na zaslané dotazy nereaguje.

Vyjádření Seznam.cz:

widgety

Prověřujeme partnery, se kterými se do Seznam tipu pouštíme. Vzhledem k tomu, že se s reklamacemi často obrací uživatelé přímo na nás, máme i zpětnou vazbu o konkrétních tipech / firmách. Jsme za ni rádi, stejně jako za každou informaci o nestandardním chování našich klientů. Pomáhá nám předejít možným budoucím potížím.

Podle vyjádření kolegů, jsme již se společností Slevovýmix.cz několikrát spolupracovali a žádné reklamace, ani stížnosti na nekalé jednání jsme neobdrželi. Ani stížnosti, že by šlo o podvod. Samozřejmě platí, že kdybychom zjistili, že náš klient (inzerent) nejedná podle zákonných norem, určitě s ním ve spolupráci pokračovat nebudeme.

Našli jste v článku chybu?
120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

120na80.cz: Hrbatá prsa aneb mýty o implantátech

Hrbatá prsa aneb mýty o implantátech

Lupa.cz: RTB už není výprodej volného prostoru

RTB už není výprodej volného prostoru

Podnikatel.cz: Takhle se prodávají mražené potraviny

Takhle se prodávají mražené potraviny

Vitalia.cz: Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Podnikatel.cz: EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

EET pro e-shopy? Postavené na hlavu

DigiZone.cz: Pure má tři nové přijímače DAB

Pure má tři nové přijímače DAB

Podnikatel.cz: Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

DigiZone.cz: Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

DigiZone.cz: O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

DigiZone.cz: UPC má v nabídce Discovery v HD

UPC má v nabídce Discovery v HD

Lupa.cz: Kde leží hardwarový pupek světa?

Kde leží hardwarový pupek světa?

DigiZone.cz: Test: brýle pro virtuální realitu Exos Urban

Test: brýle pro virtuální realitu Exos Urban

Lupa.cz: Jak se prodává firma za miliardu?

Jak se prodává firma za miliardu?

Lupa.cz: Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Podnikatel.cz: Kalousek chce odklad EET. Předvolební tah?

Kalousek chce odklad EET. Předvolební tah?

Root.cz: Bezpečný router Omnia právě dorazil

Bezpečný router Omnia právě dorazil

DigiZone.cz: Rapl: seriál, který vás smíří s ČT

Rapl: seriál, který vás smíří s ČT