Hlavní navigace

Telefónica zrychlí VDSL připojení, všichni zákazníci ale na vyšší rychlosti nedosáhnou

Martin Vyleťal

Po úterním oznámení společnosti T-Mobile o zvýšení rychlosti pevného internetového připojení na bázi DSL resp. VDSL technologie, přichází se stejnou zprávou také Telefónica. Od 3. září začne Telefónica navyšovat rychlosti na VDSL přípojkách u tarifů v případě, že to bude technicky možné. Kolika přípojek se zvýšení rychlosti bude tedy týkat?

Po úterním oznámení společnosti T-Mobile o zvýšení rychlosti pevného internetového připojení na bázi DSL resp. VDSL technologie, přichází se stejnou zprávou také Telefónica. Od 3. září začne Telefónica navyšovat rychlosti na VDSL přípojkách u tarifů v případě, že to bude technicky možné. Kolika přípojek se zvýšení rychlosti bude tedy týkat?

Zvýšení stávající rychlosti zaznamená více než 180 tisíc našich zákazníků s tarify Optimal a Aktiv. Přitom nejvyšší rychlost stahování v rozmezí 30–40 Mbps je nyní nově dostupná pro dalších zhruba milion našich přípojek, uvedl Aleš Veselý, ředitel segmentu domácností společnosti Telefónica Czech Republic.

START17

Rychlost se ale podle všeho nezvýší všem zákazníkům, kteří využívají připojení k Internetu prostřednictvím VDSL. Z finančních výsledků za první pololetí, které Telefónica zveřejnila v červenci vyplývá, že firma měla v daném období 894 tisíc zákazníků služeb vysokorychlostního internetu xDSL, přičemž 23 % z nich využívalo vysokorychlostních přípojek VDSL. To by znamenalo, že VDSL přípojky má více než 205 tisíc zákazníků. Pokud Aleš Veselý tvrdí, že navýšení rychlostí se bude týkat více než 180 tisíc zákazníků, zbývá přibližně 25 tisíc, kterých se navyšování nedotkne. Část z nich mohou tvořit podnikatelé, protože Telefónica narozdíl od T-Mobile zatím zrychlí přípojky pouze zákazníkům z řad domácností.

Graf, ukazující vývoj maximálních teoreticky dosažitelných rychlostí, které měla Telefónica a její předchůdce v nabídce připojení k Internetu.
Autor: Telefónica

Graf, ukazující vývoj maximálních teoreticky dosažitelných rychlostí, které měla Telefónica a její předchůdce v nabídce připojení k Internetu.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
31. 8. 2012 17:10

Stejně to není nic extra k chlubení. Pochopil bych třeba tohle - http://speedtest.net/result/2149291283.png, ale 5 Mbit/s upload není extra odvaz. To i na 3G HSDPA mám upload 2 Mbit/s při mnohem lepším pokrytí.

31. 8. 2012 16:01
doctorX (neregistrovaný)

mno vidis, nejak jsme zapomeli aktualizovat web , v realu je upload 512kb,2Mb,5Mb , porad lepsi nezli na zaprdenym AzDSL, a pribudou 30Mb/10Mb a 50Mb/20Mb , a mozna i 80Mb/30Mb , co mas u vodoprdu ? agregaci mame narozdil od nich 1:10