Hlavní navigace

Nabídne Microsoft webovou verzi Office?

David Antoš

Microsoft oznámil, že zvažuje vydání webového kancelářského balíku, který by měl vycházet z MS Works – zjednodušené verze MS Office. Desktopová verze MS Works disponuje textový editorem, tabulkovým procesorem, prohlížečem, e-mailovým klientem a kalendářem. Je tedy evidentní, že převedením této nabídky na web by se Microsoft postavil tiše vznikajícímu webovému kancelářskému balíku od Googlu, který již dnes nabízí alternativy k celé řadě desktopových produktů, ačkoliv v některých oblastech spíše…

Microsoft oznámil, že zvažuje vydání webového kancelářského balíku, který by měl vycházet z MS Works – zjednodušené verze MS Office. Desktopová verze MS Works disponuje textový editorem, tabulkovým procesorem, prohlížečem, e-mailovým klientem a kalendářem. Je tedy evidentní, že převedením této nabídky na web by se Microsoft postavil tiše vznikajícímu webovému kancelářskému balíku od Googlu, který již dnes nabízí alternativy k celé řadě desktopových produktů, ačkoliv v některých oblastech spíše jen teoretické. Microsoft je v poněkud ošemetné situaci, protože si nemůže nechat zcela ujet vlak, jenže také rozhodně nechce poškodit prodeje MS Office, ze kterých mu plynou velké zisky. Jeho webová iniciativa by proto možná nebyla zcela bezplatná, přestože je možný i model financování pomocí reklamy. (Read/WriteWeb)

Našli jste v článku chybu?
25. 9. 2006 16:59
Bobík (neregistrovaný)
Jesli to poběží, jak je zvykem, jen na IE, tak nemaj moc velkou šanci uspět. Navíc, jak bylo řečeno, Works a Office se velký rozdíl.
25. 9. 2006 10:43
Z titulku by se jeden domníval, že MS bude dělat webovou verzi MS Officu, což bych docela rád viděl. Ale on zatím bude dělat webovou verzi MS Works - to je ale sakr rozdíl. MS Works nění zjednodušená vezre MS Office, je to úplně jiný program, který s Officem není možné srovnávat. Takže jde jen o plácnutí do vody, kterým MS odpovídá na nedávno uvedenou webovou verzi kancelářských programů od Googlu.